Yuvarlak Kaya ile İnsanları Ezme Oyunu “Nostalji Barındırır :)”

Doğru Cevap Bulundu

Herkese merhaba. Küçükken oynadığım ama ismini hatırlayamadığım bir oyunu arıyorum.

Level,Pc,Oyungezer 

gibi oyun dergilerini bilirsiniz. Tam hatırlamıyorum ama 2000 – 2005 li yılların arasında bu gibi dergiler içlerinde İçerik CD si ile satılırlardı.

Ve içlerinde o zamana ait Oyun Demoları,Film Fragmanları ve bazı Bedava Oyunlar vardı. Bahsettiğim CD’nin içinde bir oyun vardı ismi Oldboy diye. Onu hatırlıyorum.

“Oldboy” Kore yapımı meşhur filmi bilenler vardır belki. O filmin müziği monte edilmiş bir oyun oynadığımı hatırlıyorum. Onuda bulamadım zaten internette.

Asıl aradığım oyun “Yuvarlak bir kaya ile kaçan insanları ezdiğimiz” bir oyun.

2 boyutlu tatlı grafiklere sahip bir oyundu. Mario’yu düşünün ama grafikler çok daha tatlı 3 boyutlu grafiklere sahip ama 2 boyutlu oynanışı var. Dar bir pencere de kaçan insanları kovalayıp ezip puan alıyordum.

Sağa, Sola, Yukarıya ve Aşağıya hareket edebiliyoruz sadece. şimdiki 3 boyutlu oyunlar gibi 360 derece eksenle dönemiyoruz. 🙂

Oyuna dair hatırladığım herşey malesefki bu. umarım bir bilen çıkar. iyi günler herkese……..

Dikkatli Kasım 24, 2020 Kategori » Oyun.
2 Cevap
Cevaplandı

Sonunda buldum  ismi:

A Tribute to the Rolling Boulder 

http://www.kloonigames.com/blog/games/boulder/

 

😀

Dikkatli Kasım 28, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

bu tarz oyunlari bilenler çok az olur genelde, ve bu da yurtdisi bilinmeyen oyunlari sunan derginin reklamin programin popülerligiyle alakali bence
yurtdisinda hugo oyunu türkiyedeki kadar bilinmiyor olabilir. geçen diabolic oyununu youtube’da bulmustum, videoya yorum yapanlarin hepsi türkdü
ama bahsetdigin oyun sanki bootlegged tarzi oyunlara benziyor, bende ps1’deki subzero oyununun genesis versyonunu almistim, mulan müzigiyle açiliyordu)) hiç unutmam çok saçma bir oyundu)

Uzman Kasım 26, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın