Star Wars sevenler mutlaka izlemeli – The Mandalorian

The Mandalorian  | TV Series (2019– ) 30min | Action, Adventure, Sci-Fi | TV Series (2019– ) Summary: The travels of a lone bounty hunter in the outer reaches of the galaxy, far from the authority of the New Republic.
Countries: USALanguages: English

Bir Star Wars hayranı olarak, Disney’in gereksiz diyaloglarla ve olur olmadık yerde abartılı CGI kullanmasıyla biraz sulandırmaya başladığı serinin son filmlerinden, açıkcası pek hoşlanmamıştım.
Ancak Disney firması bu sefer farklı yönetmenlerle, daha düzgün bir senaryo ile ve inanılmaz gerçekçilik katan yeni teknolojilerle, “The Mandalorian” dizisini çok çekici hale getirmiş.
Ayrıca büyük Jedi üstadı Yoda ile ilgili sürpriz konu izleyicileri şaşırtırken, 1977’de çevrilmeye başlanan ilk Star Wars serisinde kullanılan eski efektlerin bazılarını nostalji yaşatmak için 2019 yapımı bu dizide kullanmaları da hoş bir jest olmuş.

Filmde kullanılan Stagecraft ve Unreal Engine teknolojileri bu videoda kısaca anlatılmış (İngilizce) :

Şu anda sadece Disney+ (https://www.disneyplus.com/)’dan online izleyebileceğiniz (maalesef henüz Türkiye servisi yok) veya Torrent’ten indirebileceğiniz bu diziyi bilim kurgu severlere ve Yıldız Savaşları hayranlarına kesinlikle tavsiye ederim.
Corona’dan dolayı sokağa çıkmanın pek mümkün olmadığı, evlere kapandığımız bugünlerde önerebileceğim tam seyirlik bir dizi.
  • Disney’in yeni çektiği film ve dizilerin gösterim hakkını en büyük rakibi Netflix’e satma veya kiralamaya pek yanaşmamasından dolayı, bu dizinin Netflix’e gelmesini bekleyenler sanırım daha uzun süre beklemek zorunda kalacaklar.

  • Bu film/diziyle ilgili eklemek istediğiniz yorumlarınız varsa cevap olarak yazabilirsiniz…

 

Ayaklı Ansiklopedi Nisan 23, 2020 Kategori » Film-Dizi Tavsiye.
10 Cevap
Cevaplandı

Film tavsiye / yorum.

Ordinaryüs Nisan 24, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Teşekkürler 10 tb’lık Film Arşivimde yerini aldı 🙂 1 ay önce izlemiştim.Şuan 2.Sezon çıkarsa izliyeceğim.Bu arada yeni siteniz hayırlı olsun. Ben eski siteye kayıt yaptırırken buraya kaydolmuşum. Burada çok az kişi var. Umarım bu sitede de eski çoğunluğunuzu yakalarsınız. Böyle paylaşımcı siteleri çok seviyorum. Benimde yıllardan beri arayıp bulamadığım bir film var ve kafamı arasıra çok kurcalıyor. Bu filmi bulabilir miyiz? Eski sitenizde yaklaşık 9 binden fazla kişi var bu site yeni oradada paylaşma durumunuz olur mu rica etsem ? Burara da bir kaç kişinin sorusuna yardımcı oldum ama umarım banada birileri yardımcı olur. 🙂

Bilgili Nisan 30, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Tşk.

Eski sitede üye sayısının 9000’den fazla olmasına bakmayın siz.

Aslında eski site üyelerini söyle tanımlayabilirim:

Büyük bir kısmı için günübirlikçi üye diyebilirim, üye oluyor, laf olsun diye sorusunu soruyor sonra sorusuna verilen cevapları bile takip etmiyor.

Bir kısmı üye oluyor, sorusunu soruyor ve cevabını aldıktan sonra bir daha siteye uğramıyor.

Bir kısmı da 3-4 ayda bir uğrayıp, şöyle bir gezinip çıkıyor.

Site müdavimleri olan azınlık ise gerçekten başkalarına yardım etmeyi seven kişilerden oluşuyor.

Onlar da birkaç günde bir veya birkaç haftada bir siteye uğrayarak, ellerinden geldiğince soruları yanıtlamaya çalışıyorlar ve bilgilerini paylaşıyorlar.

Eski sitedeki bu paylaşımcı azınlığın bir kısmı yeni siteye gelmeye başladı. Diğerleri de yavaş yavaş yeni siteye giriş yapıyorlar.

Kısacası yeni sitedeki soruları eski sitede de yayınlamanın hiçbir faydası olmayacak çünkü sistem sizin düşündüğünüz şekilde işlemiyor.

Yani eski sitede soruları cevaplayanlarla, yeni sitede soruları cevaplayanlar farklı kişiler değil.

Eski sitedeki üye sayısını düzeltmeye niyetim yok ama yeni sitede 1 yıldan uzun süre siteye girmeyenlerin kayıtlarını sileceğim.

İstatistik bölümünde göz boyamadan başka bir işe yaramayan bu hesaplar, veritabanında boşuna yer kaplamasın.

– Otizmli adamla ilgili sorunuzu okudum, biraz araştırdım ama maalesef henüz cevabını bulamadım. 🙁

Ayaklı Ansiklopedi Nisan 30, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Haklısınız ben bu yönden düşünmedim. Ayrıca site sahibi olarak tabikide siz daha iyisini biliyorsunuz ve analiz ediyorsunuz. Benim sorumdaki film biraz eski ve tarihin tozlu sayfalarında olabilir böyle çok film biliyorum hatta bir filmi araştırarak gün yüzüne çıkarmıştım ve youtubede yayınlamıştım sonra film yayılmaya başlandı. Filmin adı Scorpion Spring 1996

Buarada sitenizin yeni kurulması ile tesadüfen tanışmam çok iyi oldu benim için.Umarım sürekli kullanıcısı olurum.

Bilgili Nisan 30, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Umarım 🙂

Scorpion Spring’i hiç duymamıştım.  IMDB puanı düşük ama izlemek lazım tabii.

Matthew McConaughey’ın gençlik filmlerindenmiş.

Ayaklı Ansiklopedi Nisan 30, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın