Fransızca Absürt Komedi Dizisi

Doğru Cevap Bulundu

2000-2005 arası çekilmiştir. Sadece Youtube’da ve sadece orijinal dilinde bulabilmiştim. Görüntü kalitesi  muhtemelen 360p ama maksimum 480p.

Sanırım TV spikeri olan bir kadın, zengin bir adamla evleniyor. Adamın erkek kardeşi var (adı ‘B’ ile başlayan Brad gibi birşeydi). Adamı ve kardeşini aynı oyuncu oynuyor. Başrol kadın da aynı anda 2 karakteri oynuyor (kardeşini ve kendisini).

Zengin erkek karakterin babasının yatağında yavaş yavaş tam bir şey söyleyecekken son saniyede  öldüğü (o klasik sahne) ve kimsenin bir türlü ambulansı çağırmadığı bir sahne vardı. Kadınla adamın yatakta bir türlü kavuşamayıp, saten çarşafta kayıp durdukları bir sahne vardı.

1. sezonun ilk bölümünde kadın karakterin telefonu elinde yanlış tuttuğu biraz uzun bir sahne vardı. Ayrıca kadın karakter, leopar gibi iddialı desenlerde giyiniyordu, kalın çerçeveli bir gözlük takıyor olma ihtimali yüksek.

Yanlış hatırlamadıysam gülme efekti kullanılıyordu. 3 ya da 4 sezonu vardı. 20 dk’lık bölümlerdi. Jeneriğinde büyük bir ev ve önünde altın renginde çift kapılı bahçe kapısı vardı.

Soup operaların parodisini yapan absürt bir komediydi. Bu verileri 3 yıl önce kendi kendime hatırlamış olmama karşın haftalardır bulamıyorum.

Dikkatli Ocak 29, 2021 Kategori » Dizi.
2 Cevap
Cevaplandı

Sonunda buldummmm. Puanından da anlaşılabileceği üzere ne kadar unutulursa unutulsun tekrar tekrar aranmaya layık kendisi. Black Books ya da The IT Crowd gibi yapımları beğenenlere tavsiyemdir.

Le coeur a ses raisons (2005 – 2007)


Le coeur a ses raisons (2005) 30min | Comedy, Romance | February 3, 2005 (Canada) Summary:
Countries: CanadaLanguages: French
Dikkatli Şubat 19, 2021 Cevaplandı.
Yorum Ekle

IT Crowd’a bayılırım. Devamı çekilmediği için en çok hayal kırıklığına uğrayanlardan biriyim.

Tavsiyenize uyup bu diziyi izlemek lazım. Tşk.


Sanırım dizinin yapımcısı, diziyi Youtube’a 480p çözünürlükte yüklemiş (Kalitesi fena değil).   

Otomatik çeviri altyazısı ile izlemeyi denerim artık.  

Ayaklı Ansiklopedi Şubat 19, 2021 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın