Dede, torununa çizgi film şeklinde masal anlatır

Çok aci̇l lütfen yardım eder mi̇si̇ni̇z?

İyi günler. Ben  çocukken bir film izlemiştim. Yıllarca aradım bulamadım.  Filmi anlatayım hemen. Bir dede ve torunu ahşaptan yapılma çok büyük bahçeleri olan ve ormanın içinde olan evlerinde otururlarken sohbete başlarlar. Daha sonra dede torununa bir masal anlatır. Ve masalı anlatmaya başladığı zaman film, normal bir filmden çizgi filme döner (anlattığı masal sahnelerinden bahsediyorum) Filmin sonunda ise odasına gidip bir sandıktan masalda anlattığı kahramanın üstlerini torununa hediye eder ve film biter.

Max bu kadar hatırlayabiliyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Bir kedim bile yok! Mart 27, 2021 Kategori » Film.
4 Cevap

Merhabalar

Öncelikle..Bu filmi küçükken izledim demişsiniz..Takdir edersiniz ki bizler yaşınızı bilemeyiz!

Bu filmi ne zaman izlediniz ve tahminen kaçlı yıllara ait bir film olabilir  ?

Örneğin…Bu dede’nin torunu olarak bahsettiğiniz karakter bir kız mı – Yoksa bir erkek’miydi…Tip olarak bir çocukmuydu,yoksa yetişkin bir gençmiydi…Dede’nin torununa anlattığı masal ne tarz bir masaldı (Fantastik – Korku – Kişi Biyografisi vs vs hangi tarz bir masaldı ?

Bize bu gibi hatırlayabildiğiniz en küçük detaylardan bile bahsederseniz,aradığınız bu filme ulaşmamız daha çabuk olacaktır!

Ordinaryüs Nisan 1, 2021 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Birde şu filme bir göz atın…The Princess Bride – (1987)

Filmde bir dede hasta torununa bir masal anlatıyor ve fantastik sahnelere geçiliyor..Çizgi film gibi sahneler dediğiniz için uymuyor..Ama yinede bazı yanılma paylarını göz önünde bulundurarak size sunuyorum..Filmin Türkçe Dublaj versiyonu ülkemizde sitelerde mevcuttur!

Ordinaryüs Nisan 1, 2021 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Merhaba

filmi 2004-2005 yıllarında izlemiştim ama film çok daha eski bir film olabilir. Torun ise 8-10 yaşlarında bir erkek aynı dedesi gibi macera ruhlu bir karakterdi. Dede’nin anlattığı hikaye’den emin olmamakla birlikte fantastikti diye hatırlıyorum. Film hakkında en net hatırladığım şey yukarda da yazdığım gibi dede’nin bu masalı anlattığı sırada film, animasyon benzeri bir filme dönüşüyordu.  Tüm hatırlayabildiklerim bu kadar

Bir kedim bile yok! Nisan 1, 2021 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Dün gece ve bugün bu filmi derinlemesine araştırdım ve de elle tutulur bir neticeye ulaşamadım..Araştırmalarım esnasında dikkatimi çeken bazı unsurlar oldu..Bahsettiğiniz sahnelere ait bu yapım çok büyük ihtimalle o dönemin bir tv dizisi yani (Tv Movie) olabilir..Zira,araştırmalarım neticesinde 90 ve 2000 li yıllar arasında birkaç tane bu çeşit yapım olduğunu gördüm..İşin karışık tarafı ise şu,bunlar öyle diziler ki 15 – 20 sezonluk 40 – 50  vs bölüm içeren diziler..Ve de bu diziler arasında bahsettiğiniz bu sahneler herhangi bir bölümde olabilir ama buna ulaşmak çok zor..Çünkü,koskoca youtube’da bile bu dizilere ait sadece birkaç sahne mevcut..Ne yazık ki teknoloji ne kadar hızlıda ilerlese bir çok eski arşivin hala yarısından fazlası internette mevcut değil..Bir çoğu telif hakkı’na takılıyor ve de şirketlerde yüklemeyince bulunamıyor..Biz sorulan öyle filmlerle karşılaştık ki,bırakın film hakkında bir video veya sahneyi koca internette o filmin bir afişi bile yok!

 

Netice itibariyle…Biz burada tıpkı her filmi olduğu gibi sizin aradığınız bu filmide her fırsatta aramaya devam edeceğiz..Bu arada sizde aklınıza gelen en küçük bir ayrıntıyı bile başlık altından belirtirseniz bizler için çok yardımcı olur..Zira,film araştırırken en küçük bir detay bile bizler için çok ama çok önemlidir..Vakti zamanında sorulan bazı film’leri aylarca arayıp bulamadığımız ve de aylar sonra birgün  filmi arayan kişinin (Hatırladım,Kadının saçları kırmızıydı veya adam deri bir elbise giyiyordu vs ) gibisinden küçük bir ayrıntı vermesiyle bulduğumuz birçok film olmuştur!

 

Şimdilik bu kadar..Dediğim gibi filminizi her fırsatta araştırmaya devam edeceğiz!

Ordinaryüs Nisan 1, 2021 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın