Bilim Kurgu-Sci-Fi-Fantastik Dizi – Spiral Suratlı Uzaylılar

Doğru Cevap Bulundu

Siyah beyaz mı, renkli mi emin değilim. 11-12 yıl önce izlemiştim.

Bir adam var, yeraltı gibi mağaramsı bir yerde yaşıyor ya da saklanıyor diyeyim. Duvarları aşırı girintili çıkıntılı – yer yer aşırı daralan bir yer burası. Hatta burada kovalanma sahnesi var adamın.

Bir kadın (gazeteci olabilir) ile yolları kesişiyor bir şekilde. Adamın o yeraltı mağaramsı yerde yüzü spiral şeklinde (böyle spiralin merkezine doğru dönüp duran bir yüz düşünün) birilerinden kaçıyor. Uzaylı mı diyeyim, ne diyeyim bilemedim.

Bu kovalayanlar kıza da musallat oluyor sonra. Bu spiral suratlı olmaları da ne kadar gerçek, ne kadar hayal ürünüm bilmiyorum, ama bu bilgi bulunsun yine burada.

Bir de aynı diziden bir sahne mi  tam emin değilim, kadın karakterin camından cadde görünen bir odada olduğu, onu kovalayanın da odada olduğu, kızı kıstırdığı bir sahnede kız bir anda caddeye çıkmış oluveriyordu ve öyle kaçıyordu.

Hatta diziyi izlediğim anda buna şaşırmıştım. O bölüme kadar bunu yapabildiğini bilmiyordum gibi bir şey (bunu hatırlayıp diziye ait başka bir şey hatırlamamam başarıdır tabii.). 2 sezon sürdüğünü sanmaktayım dizinin.

Efektleri vs çok iyi değildi, o yüzden siyah beyaz olmasa bile yine de eski bir şey olduğunu düşünüyorum yani 1975-1995 arası  gibi. Dili de İngilizce %98 ihtimalle.

Dikkatli Şubat 24, 2021 Kategori » Cevapsız Kalanlar,   Dizi.
2 Cevap
Cevaplandı

Sorunuza maalesef yaklaşık 1 yıldır hiçbir cevap verilmemiştir.

Soruyu kapatıyorum ancak eğer bu diziyle ilgili aklınıza başka ayrıntılar gelirse soruyu yeniden açabilirim.

(Soruyu Cevapsız Kalanlar kategorisine ekliyorum.)

Ayaklı Ansiklopedi Şubat 4, 2022 Cevaplandı.
Yorum Ekle

İki aydan uzun süredir, sorunuza hiçbir cevap gönderilmemiştir.
Aklınıza gelen başka bir ayrıntı varsa, konuya eklemeniz sorunuzun cevaplandırılmasına yardımcı olabilir.

Ayaklı Ansiklopedi Mayıs 5, 2021 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın