Acil Yardım! Telefonumdan silinen notlar!

Doğru Cevap Bulundu

Merhaba, benim telefonla ilgili bir sorunum var.

Bundan 1 haftaya kadar önce telefonumda her şey iyiydi, fakat küçük kuzenim geçen gün ben yokken bilmeden telefonumla uğraşmış ve telefonun fabrika ayarlarını sıfırlamış.

Ben de şifre koymamıştım maalesef, en önem verdiğim telefonumdaki notlar (Samsung Notes) kısmındaki eski notları ne yaptıysam bulamadım. Maalesef herhangi bir oturum vs. de açmamıştım notlarda.

(Samsung j3 2017) Telefonum eski not yazılarını nasıl geri getirebilirim? Bileniniz var mı? Bildiğiniz düzeltebilecek veya geri getirecek tamirci veya uygulama vs. var mı?

Notlarda izlemek istediğim filmlerin listesini oluşturmuştum. Bununla beraber kişisel hesaplarım, sosyal medya hesaplarımın şifreleriyle beraber üye olduğum siteler de vardı.

Gerçekten çok önemli! Bilgisi olan var mı bu konuyla ilgili? Çok sevinirim gerçekten.

Dikkatli Kasım 3, 2020 Kategori » # Diğer.
4 Cevap
Cevaplandı

Aşağıdaki sayfada yazıldığına göre bu mümkün.

(Wondershare firmasının Windows’da başarılı ve kaliteli uygulamaları olduğunu biliyorum, hatta bazılarını kullanıyorum.)

https://recoverit.wondershare.com/deleted-file-recovery/android-app-recover-deleted-files.html

1- Eğer fabrika ayarlarına döndürmeden önce otomatik yedekleme kısmı açık idiyse, backup dosyası ile kurtarmak mümkün.

2- Bilgiler SD card’da kayıtlıysa Recoverit Data Recovery adlı uygulamasının %98 başarılı kurtarma yaptığını iddia ediyorlar ama ben denemedim.

NOT:   Eğer bilgiler dahili bellekte kayıtlıysa o zaman telefonu rootlamanız gerekli. Daha önce root işlemi yapmadıysanız biraz riskli bir işlem olduğunu belirtmek lazım.


UYARI: Telefona ne kadar çok yeni dosya (foto, video, döküman vs.) eklerseniz kurtaracağınız bölümlerin üzerine yeni bilgi yazılma riski o kadar yüksek olur ve  o kısımdaki eski bilgilere asla ulaşılamaz.

Yani en iyisi, telefonla başka herhangi bir işlem yapmadan en kısa zamanda iyi bir telefon teknik servisi bulup onlardan yardım istemeniz.

Veya üstte yazdığım gibi riskleri göze alarak rootlama işlemini gerçekleştirmeniz ve Recoverit Data Recovery uygulamasını veya benzer başka Recovery (kurtarma) uygulamalarını denemeniz.

Umarım telefonunuzdaki bilgileri kurtarabilirsiniz…


TAVSİYE:  Yıllardır Lastpass adlı Otomatik Form Doldurma + Şifre Saklama + Güvenli Not Saklama uygulamasını kullanıyorum. Hem Windows’da, hem de Android’de çalışıyor. (Apple tarafında da çalışıyor tabii ama denemedim.)

Oldukça güvenli, bir ara 2015’de çok büyük bir hacker saldırısına uğradılar ancak hacker’lar hiçbir şey elde edemedi çünkü gönderdiğiniz şifreleri aşırı güvenli şekilde saklıyorlar.

Burada konuyla ilgili bilgi vermişler:

https://www.lastpass.com/security/what-if-lastpass-gets-hacked

Sonuç olarak soruda belirttiğiniz gibi,

“…Notlarda izlemek istediğim filmlerin listesini oluşturmuştum. Bununla beraber kişisel hesaplarım, sosyal medya hesaplarımın şifreleriyle beraber üye olduğum siteler de vardı…”

Bu işlemlerin hepsini Lastpass’ta ücretsiz yaparak, bilgilerinizi güvenle kaydedebilirsiniz.

En büyük avantajı da, internete bağlı olan herhangi bir cihaza Lastpass’ı yüklediğiniz anda tüm şifre ve notlarınızın elinizin altında olması. Resmen hayat kurtarıyor, benim yıllardır çok işime yaradı.

Bir diğer özelliği de tek tıkla şifre paylaşımı.

Örneğin bir siteye giriş için şifrenizi bir arkadaşınıza göstermeden paylaşabilirsiniz. Yani arkadaşınız o an için siteye sizin hesabınızla girebilir ama şifrenizi göremez. (Veya şifre açık da paylaşabilirsiniz tabii.)

Ayaklı Ansiklopedi Kasım 6, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Bildiğim kadarıyla fabrika ayarları sıfırlandığı zaman sistem uygulamalarının oluşturduğu dosyalar silinir ama indirdiğimiz dosyalar kalır. Bence silindiğini düşündüğümüz dosyaları farklı yollarla da kurtarabiliriz ve sistemin dosya yöneticisi bellekteki bazı dosyaları göremiyor

o dosyaların ne anlama geldiğini bilmiyorum ama bazıları silinen resimleri saklıyor galiba

 

Uzman Kasım 5, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

@Admin çok sağol ilgilendiğin için ama root atarak daha da fazla riske girmek istemiyorum, ayrıca bu bahsettiğin site gerçekten tam olarak güvenilirmi onu da tam bilmiyorum. hem zaten ben biraz araştırıcam bu bahsettiğin siteyi, birde başka platformlara da göz atıcam bakıyım neler bulucam yinede yorumun için teşekkürler.

Dikkatli Kasım 9, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Site daha doğrusu Wondershare firması güvenilir, öyle ufak tefek ne idüğü belirsiz bir firma değil.

İlk mesajımda yazdığım gibi oldukça popüler yazılımları var.

Sitesi dünyada 2324. sırada (Alexa traffic ranking).

Zaten firmanın yıllık geliri 100 mil $ civarındaymış.

https://www.owler.com/company/wondershare


Tabii ki Recoverit Data Recovery uygulaması sizin sorunu kesin çözer diyemem.

Denemek lazım.


Wondershare’in bir de Dr.Fone adında bir uygulaması var:

İddialarına göre Andoid için dünyanın en başarılı kurtarma programıymış.

*  En yüksek data kurtarma oranına sahipmiş ve özellikle Samsung’lardan bilgi kurtarma konusunda uzmanlarmış.

https://drfone.wondershare.com/android-data-recovery.html


Farklı paketler satıyorlar ama tabii fiyatları pek ucuz değil.

Google’da Dr. fone full indir falan yazarak aratarak belki ücretsiz bir şeyler bulabilirsiniz.

Ayaklı Ansiklopedi Kasım 9, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın