RE: Ösym giriş belgemdeki kimlik resmi sorunu

Fotoğrafı güncellememe rağmen giriş belgemdeki resim ile kimlik resmi farklı. Ne yapacağım?

Teşekkürler.


vsl Dikkatli Eylül 1, 2020 Kategori » # Diğer.
4Cevap

Buradaki duyuru sanırım sizin sorunla ilgili:

https://www.osym.gov.tr/TR,19389/osym-aday-islemleri-sisteminde-guncel-fotografi-olmayan-adaylarin-tc-kimlik-kartlarindaki-fotograflariyla-sinavlara-basvuru-yapabilmeleri-06072020.html

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde Güncel Fotoğrafı Olmayan Adayların T.C. Kimlik Kartlarındaki  Fotoğraflarıyla Sınavlara Başvuru Yapabilmeleri (06.07.2020)

DUYURU
(06 Temmuz 2020)

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde Güncel Fotoğrafı Olmayan Adayların T.C. Kimlik Kartlarındaki Fotoğraflarıyla Sınavlara Başvuru Yapabilmeleri

İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylardan ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki (AİS) fotoğrafı güncel olmayanlar, fotoğraf güncellenmesi için başvuru merkezlerine gitmeden sınavlara başvurularını yapabileceklerdir. Bu durumdaki adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki fotoğrafları, sınava başvuru esnasındaTürkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını henüz edinmemiş adaylar ise ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde bulunan geçerlilik süresi dolan fotoğraflarını, başvuru merkezleri aracılığıyla güncelleyebilecekleri gibi Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarını edindikleri takdirde sistemdeki fotoğraflarını Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla güncelleyebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


Bir de güncel video var:

Ayaklı Ansiklopedi Eylül 1, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabınız