Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Çakma filmler

63 İnceleme
orjinal filmlerin konusu araklanarak yapılan filmlerin sayısı hemen hemen orjinallerinden fazladır.bu yöntemide en fazla kullanan  italyan sinemasıdır.ama türk sinemasıda italyanlar kadar olmasada bundan nasibini almıştır.

türk sinemasının büyük aktörlerinden olan cüneyt arkın, bahsetmiş olduğum kategoride çok önemli bir konuma sahip biridir.özelliklede  seksenli yıllarda çevirmiş olduğu saçma sapan filmlerin bir kaçı bu tanımlamaya uyacak türden filmlerdir  örnekleri bir hayli fazla

1vahşi kan (orjinali rambo)

2 kılıç bey(orjinali .the godfather

3en büyük şaban(orjinali şehir ışıkları)

4 dünyayı kurtaran adam(star wars)

5aşık oldum(orjinali kırmızılı kadın)

daha bunlar gibi bir sürü yerli yapımı örnekleri var  yazdıklarımın içinde üç tanesi cüneyt arkına aittir bir tanesi kemal sunala bir tanede şener şen imzalı filmdir.
18, Mart, 2015 Sinema kategorisinde django (2,750 puan) tarafından  yazıldı

3 Yorum

Dostum malesef Türk milleti olarak kopya çekmeyi çok seviyoruz aslında üzücü bir durum yani birçok yabancı yönetmen harika filmler çekiyor ama biz daha aşk filmi baştan sona argo içeren filmler (Recep ivedik) den başka birşey yapamıyoruz sonra diyorlar ki niye dışarıya bağımlısın neden olmayalım ki en basitinden bir film mi bile doğru düzgün çekmiyoruz ki dizilerimiz desen en erken biten 2 saat sürüyor reklamlara gelince minimum 10 işte Türk televizyon anlayışı bu malesef
recep ivedik olsun kutsal damacana olsun toplumun yüzde sekeninin beğenisini kazanmış filmler.  bende beğeniyorum lakin bir tek eksiğimiz var oda evrensel olamayışımız.recep ivediği bir almana yada ingilize fransıza izlettiğin zaman put gibi durup bakıcaktır ne etki nede tepki,neden çünkü bir anlam veremeycektir  işte burada bir üst satırda vurguladığım evrensellik kendini gösteriyor.komedi filmlerimizin çoğu öyle bizim komedi filmlerimize ancak kendi izleyicisinden başka kahkahalarla gülecek başka bir izleyici yoktur.ama amerikalılar öylemi adamlar bir komedi filmi yapıyor dünya gülüyor.herkesime  her ulusa hitap eden genel bir anlatım söz konusu olduğu için.bizdede bu yok.
dostum ağzına sağlık gerçekten doğruları söylüyorsun anlamadığım konu şu neden bizim yönetmenlerde bu hayal gücü yok yani bu yabancılardaki hayal gücünü kastediyorum ya adamlar harika filmler yapıyor biz ancak taklit yapıyoruz yada argolu filmler dedik bir fantastik film çekelim bari bizimde bir havamız olsun hititya madalyonun sırrı filmini ortaya çıkardılar ama bunuda yabancılardan yardım alarak yaptılar yani artık diyecek kelime bulamıyorum süper filmler çekmek dururken halen kafasının dikine giden yönetmen yapımcı ve yapım şirketleri kendi elleriyle insanı filmden soğutuyorlar ya hadi düzgün film çekmiyorsun en azından güzel filmlere saygın olsun da hint yapımları gibi başyapıt olan filmleri sadece tr altyazılı bırakma tr düblaj yap diyorsun onuda yapmıyorlar ki kısacası bizimkilerin filmden anladığını hiç zannetmiyorum.
...