Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

38 İnceleme

Dünya kadınlar gününüz kutlu olsun, kadınlar çiçektir, kadınlar sayesinde dünya kat kat daha güzel bir yer vs.. diye cümlelerime başlamak isterdim fakat Türkiye gerçeklerini ve hatta bunu Türkiye ile sınırlandırmayıp dünya gerçeklerini göz ardı edipte bu günü sanki her şeyin yolunda olduğu ve kadınlara ekstra bir özen gösterilen gün gibi aksettirmek hiçte yerinde olmayacaktır..

Yukarıda bulunan görsel ile de gayet açık ve net gösterildiği üzere bir elbise renginin bile bırakın internet veya Türkiye gündemini, dünya gündemini bile günlerce talan ettiğini düşünürsek, ülkemiz dahil dünyanın bir çok yerinde fiziksel şiddet gören, psikolojik şiddet göre, taciz - tecavüze uğrayan, öldürülen kadınların ise gazetelerin 3. sayfalarında yer bulduğu gerçeği dahada içler acısı can yakan bir gerçektir..

Brigham Young'un çok güzel bir deyişi vardır ;

Bir erkeği eğitirseniz bir adamı eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz, bir kuşağı eğitirsiniz!

Bu deyişte de yorumlayabileceğiniz gibi her şeyin başı kadınlarımızdır! Bir oğlan çocuğunun erkek olmasında da kadının rolü en üst derecededir, bir kız çocuğunun kadın olmasında da.. Ricamız kadınlarımıza gereken ihtimamı en güzel şekilde göstermemiz.. 

Özellikle ülkemizde yaşanan olaylar sonucunda son olarak Özgecan kardeşimiz için hala yüreğimiz acı içinde iken, burukta olsa kadınlar gününüz kutlu olsun..

 

8, Mart, 2015 Duyurular kategorisinde isminiunuttum.com (27,524 puan) tarafından  yazıldı

6 Yorum

Kadının yüzünde bir gülüş ol yeter şeklinde basma kalıpları facebook veya twitter da  görmekten tam iyice sıkıldım derken sizin yazınızı gördüm.

Basma kalıp cümleler yerine üst derece önem arz eden bir konuya parmak bastığınız ve inceliğiniz için en azından benim gibi düşünen kadınlar adına sizlere teşekkür ediyorum..
Aslına bakarsanız bu incelik değil bir görev olmalı her erkek için. Gerek evde verilen terbiye gerek ise okullarda verilen eğitim eksikliğinden kaynaklanan bu durumun açığı çoğu insan tarafından ne yazık ki incelik olarak görülmekte günümüzde..

Kısacası acilen eğitim, görüş, bakış açısının değiştirilerek ( tabiki eğitim ile ) daha medeni ve modern bir dünya yaratılması konusunda adım atılması gerekmekte..
Gene çok ince görmüşsünüz aslında siz haklısınız demek isterdim ama diyemeyeceğim.. Çünkü biz ayda yılda alınan bir güle bile muhtaç, diğer eşitlik ve eğitim yönünü bir hayal olarak gördüğümüz için bu şekilde size inceliğiniz demek zorunda kalıyorum.

Zorunda kaldım diyorum çünkü yorumunuzu okumama rağmen daha ileriye gidip dediğiniz gibi olmalı diyemiyorum. Ülkemizde bu ne yazık ki geçerli değil ve bana hayal gibi geliyor..
Durumun yıldırıcılığı konusunda size hak veriyorum.. Fakat tam olarakta katılmıyorum. Yazıma özellikle Brigham Young'ın bir deyişini eklemiştim.. Eskiden beri bu yıldırıcılıkla gelen durumu en azından bir birey olarak siz katkıda bulunabilirsiniz.

İleride kızınız olması durumunda edep adap kurallarını öğretme yolunda aynen erkek çocuğunuza da bir bayana nasıl davranması nasıl bir incelik ve düşünce içerisinde olması gerektiğini öğretmeniz halinde siz sadece çocuklarınızı değil, onlarında eğiteceği çocukları kurtarmış olacaksınız bir bakıma..

Evet bu cümleleri bile şu anda yazarken bunun sanıldığı kadar basit bir işlem olmadığını ayrıca uzun bir zaman gerektirdiğini de biliyorum.. Fakat fransız yazar La Fontaine'in de dediği gibi " Hiç bir zafere çiçekli yollardan gidilmez.. "
Hacı ben kelimelerle arası iyi olan biri değilim. Ama şiir gibi yazmışın.. Sen bu siteyi bırak adam gibi bir site aç orada yazmaya başla.. Daha çok yararın dokunur..
Bende öyle aman aman dili dönen biri değilimdir. Fakat sosyal medyada bir cümle gördüm ki bende günün anlam ve önemini en güzel şekilde anlatıyor ;

" Bir kadına tekme atmak yalnızca karnındaki Bebeğin hakkıdır... "
...