Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Dracula untold adlı filme dair yorumum.

61 İnceleme
Başrolde luke evans'ın oynamış olduğu  dracula başlangıç adlı filmi izlemeyen pek kalmamıştır.görsel efektler olsun, atmosfer olsun, hepsi yerli yerinde. luke evansın pefonmasına bir diyecek yok zaten. mükemmel değil ama iyi bir film. Filmi izleyen bir çok arkadaş filmin Türklerin aleyhinde propaganda yaptığını  Türkleri aşağıladığını onları zalim ,acımasız ,çocuk tüccarı bilmem vs işte gibi gösterdiklerini söylüyorlar . Evet doğrudur bu sayılanların hepsi bu filmde mevcut, ammavelakin çuvaldızı kendine iğneyi başkasına batır demiş atalarımız.

Sonuç itibariyle bu bir film her şey bir kurgudan ibaret bunu bu kadar büyütmeye vede abartmaya gerek duymuyorum. Peki aynısını Türk sineması vakti zamanında yapmadı mı. Cüneyt Arkın'ın 1960 ve 1970 li yıllarda peş peşe çevirmiş olduğu tarihsel filmlerde Kara Murat ,battal gazi,Malkoçoğlu vs işte adını saydığım filmlerde biz Türkler hep mert ve kalender olarak gösterilmedik mi? Karşı taraf özellikle de bizanslıları kadınların kızların ırzına geçen durup dururken Türk köylerini basıp yakıp yıkan zevk için adam öldüren bir millet olarak lanse edilmedi mi ,defalarca izlemedik mi biz bunları. Şimdi karşı tarafta az çok kendini yücelten bir film çekmiş,neden  zorumuza gidiyorki. Aynı haltı Türk sineması da vakti zamanında yaptı. Yıllarca Cüneyt Arkın'ın tarihsel filmleri bizlere tarihi çarpıtmadı mı nerde bir yiğit varsa o Türktür Türkler asla yalan söylemez Türkün Türkten başka dostu yoktur göğsümüz kabararak izlemedik mi,  hep karşı taraf mı aşağılanacak birazda sen alıştır kendini.

Çok değil yakın tarihte çekilen ka*pe bizansı da örnek vereyim. Geçenlerde bir sinema sitesine uğradım Dracula Untold adlı filmin sayfasına baktım filme dair yorumaları okudum bir tane adam akıllı yorum yok basmışlar filme kalayı vede hakareti neden yapmışlar az önce bahsettiğim nedenden dolayı. Aynı dakika içerisinde 300 Spartalı filmine bir göz geçirdim öyle ateşli yorumlar varki spartalıları yerden göge sığdıramıyorlar  birazda tarihi bir gerçekliğe  dayandığı için insanların bu filme coşkusu kat kat artmış. Ama şunu unutmayınki dracula untold ne ise 300 spartalıda aynıdır birbirinden farkı yoktur. Spartalıda ne yapmış adamlar  koskoca bir pers imparatorunu neredeyse bir homoseksüel,transeksüel olarak göstermişler. Aksine spartalıları ise yiğit gözü pek korkusuz ,cengaver ,kahraman bir millet olarak yansıtmışlar.peki birine ateşli yorumlar yazarken,öbürünü neden yerden yere vuruluyor sonuçta her ikisinde de  karşı tarafı aşağılamak  farklı,göstermek gibi bir kurguya sahip değilmi.

Bir filme yorum yazacaksanız şayet duygusallığını bir kenara bırakıp biraz daha objektif vede gerçekçi bir pencerden bakılmasını öneririm.
2, Mart, 2015 Sinema kategorisinde django (2,750 puan) tarafından  yazıldı

1 Yorum

dpvu67ivdxlpf4gk0h
 
<a href="http://baidu.com/">baidu</a>
 
<a href=http://baidu.com/>baidu</a>
 
5dw76hwgsxnj2b6mkw
...