Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Cevabımı doğrular mısınız şeklide atılan mailler.

125 İnceleme

Öncelikle merhaba sevgili üye ve kullanıcılarımız.

Son 2-3 ay içerisinde birazdan bahsedeceğim mail tipinde bulunan artış sebebi ile bu açıklamayı yapma gereği gördük.

Son 2-3 ay içerisinde iletişim bölümünden bizlere ;

" Şu soruya verdiğim cevap kesin doğru onu seçer misiniz ? "

yada

" Ben bu filmi izlemiştim verdiğim cevap doğru en iyi cevap seçer misiniz ? "

Şeklinde mailler gelmekte. Sevgili üye ve kullanıcılarımız ; Böyle bir işlem hiçbir şekilde yapılmaz / yapılamaz. ( Bazı ekser durumlar var ki onlara yazımızın en altında yer vereceğiz )

Peki sebebi nedir ? Bunların çoğunu daha önce de anlatmıştık fakat güncel sebeplerden bir kaçına değinmek istiyorum.

1 - Burada soru soran kullanıcının soru alanı kendine aittir. Kurallara aykırı durumlar dışında bizim müdahalemiz söz konusu değildir ve böyle bir şey yapılması kullanıcıya hakarettir. Bu sebeple 2 - 3 aylık süreç içerisinde kendi sorusu içerisinde cevabı doğrulayabilir veya doğruluğunu onaylamayabilir. Evet bizde farkındayız sizin zamanınızdan feragat ederek emek harcayarak bazen saatlerce aradığınız soruların cevaplarına dönüp bakılmıyor bile bazen. Fakat bu soruyu soran kullanıcının kendi terbiye kuralları çarçevesindedir.

2 - Yanlış anlatım - benzetme ;  Günümüzde aynı senaryo alt yapısına sahip ve hatta aynı oyuncuların bile oynamış olduğu seri devamı filmler gibi bir çok benzer dizi - film yapımı bulunmaktadır. Siz her ne kadar sorulan sorudaki filmi izlemiş olsanız ve doğruluğundan emin olsanız dahi soruyu soran kullanıcımız anlatımında karıştırmış olabilir veya başka filmlerle ilgili enstantaneleri hatırlamış olabilmektedir. Bu sebeple doğrulama işlemini kullanıcımız fragmanı yada filmi yada diziyi izledikten sonra kendisi yapacaktır.

Bu tip durumlar uyarınca kullanıcı seçimi dışında sorulan soruları doğrulamak için 2 - 3 ay bir bekleme süresi vermekteyiz.

Yukarı da bahsetmiş olduğumuz ekser haller nedir ?

1 - Çok bilinen klasik yapımlar. Bu tip durumlarda eğer kullanıcı 1 hafta 10 gün içerisinde cevabı doğrulamaz yada en iyi cevap seçmez ise biz yönetim olarak otomatikman doğru cevap olarak işaretliyoruz.

2 - Daha önce sitemizde sorulmuş olan sorular. Birebir aynısı sorulmuş olan sorularda doğrulama onayını bizler de yapabiliyoruz.

3 - IMDB toplist yapımları. Gene bu tip bu durumlarda 1. maddede bulunan klasik yapımlara binayen doğrulamayı yapıyoruz.

Bu sebeplere dayanarak ;

Lütfen cevabımı doğrulayın, kesinlikle eminim gibi mailler atmayın rica ediyoruz. Çünkü bu tip müdahaleler soruyu soran kullanıcımıza saygısızlık demektir..

29, Kasım, 2015 Duyurular kategorisinde isminiunuttum.com (27,524 puan) tarafından  yazıldı

4 Yorum

Kullanıcının yorumla onay verdiği ama en iyi cevap seçmediklerini atalım mı? Sırf bize puan için demiyorum aslında, soru cevaplandığı halde açık gözüküyor, yanıltıyor.
Eğer ki kullanıcı açık bir şekilde " Evet verdiğiniz cevap doğrudur! " diyor ve çoklu cevaplar arasında doğru cevabı veren kullanıcının adını belirtiyor ise  diyor ise evet atabilirsiniz.

Onun dışında zaten aylık rutin kontroller sırasında biz bu tip durumları yakaladığımızda doğruluyoruz.
http://www.isminiunuttum.com/21846/hapihanedeki-gencadam-sevgilisi-icin-lutfen-yardim-edin soruya vermiş olduğum cevap  kullanıcı tarafından doğruluğu onaylanmıştır.duvarıma vede soru başlığı altına not düşerekten doğruluğunu  onaylamıştır.bilgilerinize sunulur anlayışınız için teşekkürederim.
merhaba, yazini okudum, bilgilendirdiginiz icin tessekkur ederim isminiunuttum.com ekibi. Ama benim bir sorumdaki cevabin yanis oldugunu dusundugum halde siz onu dogru cevap olarak secmissiniz, bence ekser haller'e de dahil degil sorulan soru.
http://www.isminiunuttum.com/18653/linkteki-muzige-bi-bakar-misiniz
...