Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Cyberlink Youcam Benzeri Programlar

206 İnceleme
Yüksek lisans başvurusu yapacağım ancak belgelerimin fotoğraflarını net bir şekilde çekebilmem lazım. Bu da Youcam ile olmuyor.  Youcam'den daha iyi bir program önerebilir misiniz? Ya da Youcam üzerinden daha kaliteli fotoğraf çekebilir miyim; bu nasıl olur? Teşekkürler...
27, Ağustos, 2015 İstek / Öneri kategorisinde nostal54 (1,278 puan) tarafından  yazıldı

10 Yorum

Öncelikle meramınızı tam anlayalım. Belgelerin fotoğrafını çekmek derken ? Belgelerin fotoğrafını ne ile çekmeyi planlıyorsunuz ?

Eğer fotoğraf ekerken telefon kullanacaksanız ve android işletim sistemli bir telefona sahip iseniz size camscanner programını tavsiye ederim. Hem çektiğiniz fotoğrafı netleştirip daha okunaklı hale getirmekte hemde yamuk bile çekseniz normal a4 gibi düzeltmekte.
Teşekkür ederim ancak web kamerası ile çekiyorum. Normalde bunu Youcam ile yapıyorum. Ancak fotoğraflarda belgelerdeki yazılar net görünmüyor. Bu yüzden Youcam dışında bir programa ihtiyacım var yani web kamerası ile fotoğraf çekebilmek için.
Web cameralarının çözünürlükleri çok düşüktür. Özellikle laptop gibi entegre kameralar kullanıyorsanız daha da düşük olacaktır. Fakat yinede ısrar ediyorsanız araştırabiliriz. Bilgisayar programları ile efektler verebilirsiniz ama dediğim gibi öncelikle en kaliteli fotoğrafa sahip olmanız gerekmekte. Araştıralım..
Yalnız yarın başvuru için son gün. Umarım yardımcı olabilecek biri vardır. Teşekkürler...
Avacam gibi programlar var fakat 1 günde istediğiniz sonucu verecek kadar programı kullanabilmek, yada programları denerken zamanın bitmesi ihtimallerini düşünün.. Bu kadar kısa süreç içerisinde en mantıklısı fotoyu çektikten sonra photoshop ile düzenlemek olur.. Onun dışında ios yada android işletim sistemli telefonlarınız varsa tekrar düşünün derim cam scanner i.. Dediğim gibi entegre laptop kameralarının çözünürlüğü çok düşüktür..
Maalesef ios ve android işletim sistemli telefonları kullanmaya henüz geçmemiş azınlıktanım. :-) Böyle bir şansım yok. Elimde şu an bir laptop, cep bilgisayarı ve standart bir cep telefonu var. Üçü de şu anda bu işlem için işe yaramıyor; net bir görüntü alamıyorum. Photoshop ile yazıları netleştiremem. AvaCam'ı deneyeceğim. Teşekkür ederim.
Maalesef AvaCam da aynı sonucu verdi. Farklı bir önerisi olan var mı acaba? Yarın son gün. :-(
Üzgünüm ama neredeyse her program aynı sorunu verecektir. Çok düşük mpx ile çekiyorsun ayrıca ps ile düzenleme de yapamam diyorsun. yapılacak fazla bir şey yok ne yazık ki..
Yardım etmeye çalıştığınız için teşekkür ederim.
Estağfurullah keşke elimizden bir şey gelse.. Fakat bu süreçten sonra yapılabilecek en güzel şey açık bir internet cafe gibi bir yer bulup tarayıcı ile görüntü aktarttırmak. Yada arkadaş, ailenizden adam gibi kamera yada telefon bularak işinizi halletmek.
...