Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Sitede neden link veremiyoruz ?

83 İnceleme

Bir konuya daha açıklık getirmek istedik. Bu konu ile ilgili daha önce gerek sorulan soruların içerisinde tartışmalar gerek mail yolu ile bir çok eleştiri aldık.

Hatta son olarak bize gelen bir maili ve cevabımızı da paylaşmak istedik. Umarız amacımızın ne olduğu birazda olsa anlaşılabilir ;

Üyemizden ( Tabi ki üye ismini gizli tutuyoruz ) gelen mail içeriği :

Uygulamalarınız çok saçma ve bağnazca. Bir facebook grubunun linkini vermek sizin sitenize bir zarar getirmez veya bu tür aktiviteleri engelleyemezsiniz. Az önce yazdığım yorumu silmişsiniz…… Şeklinde devam eden bir mail..

İsminiunuttum.com Ekibinin Cevabı :

 

Öncelikle merhaba ;

1 - Siz dahil, başka üyelerimizin sorularına cevap veren her üyemiz bizim için değerlidir.

2 - Sitemiz kurulduğundan beri yani 4 senedir ki en solda bulunan uyarı yazısını da okumuşsunuzdur, youtube linkleri dışında site içerisinde her türlü linki vermek kesinlikle yasaktır. Aslında youtube linkini verirken de önce isim vermek kaydı ile serbesttir.

Neden böyle bir uygulamaya sahibiz ?

Sanırım sitemizin kurulduğu tarihten 7 ay sonra idi. Tabi o zaman herşey serbest. Önüne gelen site linki atıyor imdb linki atıyor yok facebook yok şu yok bu derken site doluydu. Bir kullanıcımızı bize ulaştı ve sorusunun cevabını tekrar unuttuğunu ve cevaptaki linkin ise o siteden kaldırıldığı için ulaşamadığını söyledi. Sonrasında genel bir kontrol yaptık ve kullanıcımızın çok haklı olduğunu, cevaplardaki çoğu linkin artık çalışmadığını gördük. İşte bu andan itibaren bütün linklerde aranan şarkı yada filmin yada her ne aranıyorsa isimlerini alıp linki sildik. Çünkü sitemiz direk cevaba ulaşmaya yönelik olmalı idi. Ve bundan sonraki bu uygulamamızda hiçbir sorun yaşamadan tamamı ile kendi sitemize özel bir arşiv oluşturduk. Bu yüzden bu kural hiçbir şekilde değiştirilmemek üzere kalıcıdır.

Size karşı yada başka bir üyemize karşı asla kişisel bir sorunumuz olmaz. Kim ne şart altında olursa olsun bir link verirse en kötü ihtimalle o linkten sorunun cevabını alır ve bu linki sileriz. Bunun bizim bağnazlığımız ile bir ilgisi yok. Tam tersi sitemize tam anlamıyla yararı var. Çünkü farklı veya düşünceler içerisinde olmayan üyelerimiz, yani gerçekten sadece diğer kullanıcılarımıza yardımcı olmak isteyen üyelerimiz bu kurallara uyar, isim yıl yazar ve iyi cevap olayının seçilmesini beklemez dahi..

Her şekilde iyi yada kötü görüşleriniz için teşekkür ederiz. Eğer yine bir sorununuz olursa bi buradayız.

27, Şubat, 2015 Duyurular kategorisinde isminiunuttum.com (27,524 puan) tarafından  yazıldı

6 Yorum

Aslında link olayına normalde karşıyım ama işe birde diğer açıdan da bakmak lazım düşünsenize bir film aradınız ama filmi bir türlü bulamadınız ama bulabileceğiniz siteyi başka biri biliyor ve size yardımcı olabilir ama bu yasak bunu engelliyor ben bu tasarının  kalkmasını istemiyorum ama bir önerim var örnek vererek açıklamak istiyorum emre adlı bir kullanıcı zor ölüm 4 ü izlemek istiyor ama hiçbir sitede bulamıyor ne türkçe ne ingilizce olarak hiçbir yerde bulamadı bunu bir konu açıp brlirtse sonra Osman adlı kullanıcı biliyorsa linki özelden emre ye atsa ve konu yada linki özelden attım diyip linki konuya eklemese sadece öyle dese nasıl olur sizce isteyen film için osmana özelden ulaşsın bu sayede link kalabalığı ve silinmiş link problemi ortadan kalkar
Buna ancak şu şekilde cevap verebilirim ;

Bir düşünün. Sitemizin alt yapısı, kullanımı ve kuralları gayet basit ve kolay bir şekilde dir...

Peki böyle bir sitede özel mesajalr bölümü neden açık olabilir sizce ? :)

Benim elimde filmin linki var yada elimde film var demek yinede yasaktır. Çünkü film izleme ve paylaşım linkleri yani illegal paylaşımların tümü sitemizde yasaktır.

Ama konunun altına bana özel mesaj ile ulaş yazdıktan sonra hiç kimse sizin aranızda geçen özel mesajlaşmayı bilemez ve ulaşamaz........(!)
Yani bu şekilde paylaşıma izin var ise sıkıntı yok siz yasak deyince bende tamamen yasak olduğunu düşünmüştüm o zaman bu uyarıyı değiştirip yayınlar iseniz harika olur en azından kullanıcılar haberdar olur şimdiden teşekkür ederim vaktinizi alıyorsam kusura bakmayın tekrar teşekkür ederim
Dediğim gibi sitemizde illegal içerikli tüm paylaşımlar yasaktır (!)(!)

Ama özel mesajlar yolu ile aranızda ne konuşulur onu ne ben nede başka kimse bilemez..
2dmux0f7k812orf83v
 
<a href="http://google.us">google</a>
 
<a href=http://google.us>google</a>
 
pst7mh5fqers9mxjs4
gqgjtdr3hzm59tqbbz
 
<a href="http://google.us">google</a>
 
<a href=http://google.us>google</a>
 
kao1t6u1b9319vgfp7
...