Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Hızlı ve Öfkeli filmlerinin bilinmeyenleri ve istatistikleri

86 İnceleme
Son olarak bildiğimiz gibi Hızlı ve öfkeli 7 yi izlemiştik. Aslına baklırsa serinin son filmi olan 7. filmin gerçek adı sadece ” Öfkeli 7 ” dir fakat seri düzenini bozmamak için çoğu ülkede gene ” Hızlı Ve Öfkeli 7 ” olarak gösterime girdi. Film her şekilde mükemmel ve filmi anlatmaya gerek olduğunu sanmıyorum.

Tek aklıma takılan Dominic Toretto karakterinin neden mahallenin bıçkın delikanlısı gibi durmadan aile aile dediğidir. Tamam karakter yapılandırılması bu olabilir ama bu tarz film ve içeriği için çok eğreti duruyor bence..

Yaşanan en kötü olay Brian O’Conner olarak da hafızalarımıza kazınan Paul Walker’ın talihsiz ölümünün ardından hayranları  onu unutmadı ve belki de filmin böylesine gişe yapmasının sebebi Walker idi. Tabi son filmin ortalarında hayata gözlerini yuman Paul karakteri için hem serinin tamamlanması hemde anısının yaşatılması amacı ile bazı düzenlemeler yapıldı.

Genel olarak bir göz atalım isterseniz ;

– Rahmetli Paul Walker’dan önce Brian O’Connor karakterini canlandırmak üzere ilk görüşülen isimler Mark Wahlberg, Christian Bale ve Eminem gibi isimlermiş. Tabi birde Paul’un kardeşleri de seçmelerde göz önünde bulundurulmuş.

– Bütün filmlerin toplamında tam 100 adet araba kullanılmış. Ve bunların yarısından fazlası tamamen hasar almış. Gerek filmde gerek çekim sırasında görünmez kazalar da meydana gelmiş.

– Fast & Furious 7 filminin final sahnesi için daha önceki serilerin birinde kullanılan beyaz Toyota Supra arabasını Paul Walker’ın anısına tekrardan kullanmışlar.

– İlk film olan The Fast and the Furious’un çekimleri başlamadan önce Michelle Rodriguez‘ın sürücü belgesi alması istenmiş. Evet kesinlikle şaka değil o cool görünüşü ile direksiyon başında olan Michelle ablamız aslında çok iyi bir şekilde araba kullanabiliyormuş ama sürücü belgesi yokmuş. Film için özellikle aldırılmış.

– Filmlerin finansörü Universal Pictures aktör Vin Diesel‘i gişede iyi bir hasılat olmasını sağlamak için istemiş.  Ardından imzalar atılmış ve Diesel’in ödemeleri taksitlendirilmiş. Yanlız dikkat ederseniz bıçkın mahalle abisi karakteri ile gördüğümüz Vin Diesel ilk filminde bu yana bariz şekilde yaşlandı. Serinin ilk filminde çok farklı bir görünüşü var. Ayrıca Vin Diesel abimizin gerçek mesleği aktörlük değilmiş. Kendisi bilgisayar oyunları yapan bir firmanın sahibiymiş ve aynı şekilde kendisi de programcıymış.

– Ayaklı karizma Jason Statham‘a filmin altıncısı için teklif götürülmüş, ancak aktör yoğunluğundan dolayı kabul etmemiş. Ardından tekrardan yedinci film için teklif götürülünce programını ayarlayıp kabul etmiş. 7. filmin en başında bulunan hastaneden çıkış sahnesi ve hastanenin hali yok mu.. Tam olarak bu adama uygun ve onu betimleyen bir sahne!

– Fast & Furious 7 filminin çekimleri sırasında Miami’de hastanede yatan Dwayne Johnson‘a televizyon kurulmuş ve hastaneden çıkana kadar çekimleri izlemiş. Onun sahneleride hastane sonrasında başlamış. Evet çoğu kişiden duyduğum gibi benimde aklıma takılan bir şeydi. Bu adam 7. seride neden bu kadar az görünüyor diye. Eleman gerçekten hastanede yatıyormuş senaryo değil yani..

– Paul Walker’ın ölümünden sonra Jordana Brewster ile yarım kalan sahneleri dublör yardımı ve dijital olarak eklenerek doldurulmuş :(
27, Temmuz, 2015 Sinema kategorisinde Aysun (721 puan) tarafından  yazıldı

1 Yorum

jzfkjm8mcsyyxul6lg
 
<a href="http://google.us">google</a>
 
<a href=http://google.us>google</a>
 
jhfmi737aqmjy0d9ef
...