Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Kullanıcı tabelaları bölümümüz yayında!

46 İnceleme

Üyelerimizin emeklerini ve sitemize harcadıkları zamanları, insanlara yardımcı olmak için yaptıkları fedakarlıkların 
gerçekten farkındayız ve hem taktir etmekte hem de teşekkür etmekteyiz! Haklı olarak başarılarını puanları ile de göstermek istediklerini zamanında yaptığımız görüşme ve konu yorumlarından da biliyoruz.

Bunu bir adım daha ileri taşımak istedik ve üyelerimizin daha doğrusu dostlarımızın başarılarını sitemiz dışında da gösterebilecekleri küçük bir sistem hazırladık. Sistemimizin adı tabela sistemidir.

Kısacası kendi profilinizi ( başarınızı ) küçük bir tabela şeklinde kendi sitenizde veya başka sitelerde yayınlama imkanı sunmak için yarattık bu sistemi

Sistemimiz genel olarak ne işe yarar ? Sistemimiz sizin profilinizden çektiği verileri anlık olarak sizin kendi tabela kodlarınız ile beraber eklediğiniz sitelerde, bloglarda, veya html kod girişine izin veren herhangi bir web sitesinde yayınlama mantığı üzerine kuruludur.

Öncelikle sistemimizi tanıyalım ;

Tabela sistemine ;

1 - İster sitemizin sağ tarafında bulunan tabelanızın altında bulunan " Üye Tabelanızı Buradan Değiştirin " butonu ile

2 - isterseniz kendi kullanıcı profilinize girdiğiniz zaman üst menüde bulunan " Tabela " butonu ile

3 - İsterseniz ise direk olarak " http://www.isminiunuttum.com/tabela " adresinden ulaşabilirsiniz.

Sistemimiz standart olarak tabela gösterimine yani ön izlemesine siz sitemize giriş yaptığınız andan itibaren hemen sağ barda bulunan kategorilerin altında başlamakta ve bulunmaktadır.

Standart gösterimler de ;

S = Soru sayısını, C = Cevap sayısını, D = Doğru cevap sayısını, O = Alınan artı oy sayısını belirtmektedir.

Eğer herhangi bir veri ( soru, cevap yada oy sayınız ) 1000 li rakamlara ulaşmış yada geçmiş ise gösterimler 1000 yada 1253 şeklinde değil 1K olarak kısaltılarak gösterilir.

Diğer gösterimlerimiz olan sağa veya sola dayalı olanlarda ise açıklamalar açık ve net bir şekilde yazmaktadır.

Tabela tiplerimiz şimdilik 10 adettir ( İleride zaman buldukça yenilerini ve daha geniş özellikleri olanları ekleyeceğim ) ve bunlar içerisinden istediğinizi seçip bloğunuza, web sitenize veya html kod girişine izin veren herhangi bir web sitesinde  istediğiniz gibi sadece size verilen kodları kopyala yapıştır yaparak kullanabilirsiniz. Şimdilik 10 adet olan Tabela temalarından dilediğinizi seçtikten sonra tek yapmanız gereken " Kopyalanacak Kod " bölümünde yer alan kodu alıp kopyalamak bu kadar :)

Tabela Boyutlarını Değiştirebilir miyim ?

Evet değiştirebilirsiniz. " Kopyalanacak Kod " bölümü içerisinde yer alan kodda iki adet hane bulunmaktadır. Bunlar width ( genişlik ) ve height ( yükseklik ) haneleri. Biz standart olarak en iyi görünüm seçeneği için width = 208, height = 78 olarak ayarladık. Fakat siz kodu sitenize yapıştırdıktan sonra bu bölümlerdeki rakamları istediğiniz şekilde değiştirerek yükseklik ve genişliği kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Sitemde veya başka sitelerde bu tabela sistemini nasıl kullanabilirim ?

Siteniz wordpress veya joomla gibi açık kaynak kodlu hazır sistemlerden oluşuyor ise ;

Yapmanız gereken tek şey görünüm > bileşenler bölümüne girdikten sonra tabelanızın gösterilmesini istediğiniz yere bir metin veya html kod kutucuğu eklemek ve sonrasında bunun içerisine kopyaladığınız tabela kodunuzu eklemektir. Ayrıca ortalanmasını istiyor iseniz kodun en başına <center> ve en sonuna </center> kodlarını eklemeniz yeterlidir.

Siteniz hazır sistemlerden ayrı bir sistem ise ;

Yapmanız gereken şey gösterilmesini istediğiniz sayfada body tagları ( <body> </body> ) arasına tabela kodunu yapıştırmaktır.

27, Temmuz, 2015 Duyurular kategorisinde isminiunuttum.com (27,524 puan) tarafından  yazıldı
...