Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Seksenlerin çocukları.

44 İnceleme
çocukluğu seksenli yıllarda geçirmiş olan nesil ,bende dahil olmak üzere aslında çok şanslı bir nesiliz.internet olsun playstation olsun cd çalar olsun mp3 çalar oldun flash diskler olsun vb bunlar yoktu ama yinede mutluyduk.bir kuru televizyon vardı belki birçoğumuzun evinde oda yoktu komşuya izlemeye giderdiler.

bizim eskiden severek  izlediğimiz çizgifilmleri şimdiki nesil hentai  adı altında çok afedersiniz p***o izliyor vakti zamanında çöplükte arasanda bir tane gazoz kapağı bulamazdım parası olan misket alırdı olmayan ise gazoz kapağı toplardı .akşamları yatmadan önce babamızdan harçlık alırdık ve o harçlığın heyecanıyla bir an önce sabah olsada bakkal gidip harcasak derdik.şimdiki nesil bakkal sırtını dönmüş kaptımıydı harçlığı soluğu ya internet cafelerde yada playstationun,yanında alıyor. bizim geçmişte oynadığımız oyunlar biz büyüdükten sonra unutuldu gitti. şimdiki çocuklar hiç birisini bilmiyorlar ,ben adını söylesem o ne öyle ya derler. varsa yoksa teknolojinin sunmuş olduğu seçeneklerle vakit geçirip  eğlenmek var.onlarda kendilerine göre haklı sayılırlar.

hiç unutmam doksanlı yıllarda kendime ait bir kaset koleksiyonum vardı.yerli yabancı pop,fantezi.arabesk ne arasanız  vardı.bir tane arkadaşım benden dinlemek için bir kaset istese kıyameti koparırıdım öyle kıymetliydi.sadece  ben değil toplumda o gözle bakardı.kasetçalarlar televizyondan sonra evin en önemli demirbaşıydı olmazsa olmazıydı.hatta öyle bir konuma sahiptiki komşumuzun  düğününde ben ozamanlar çocuktum kız tarafı oğlan tarafına alınacak eşyaların içinde beyaz eşyanın yanında bir tanede kasetçalar alınacak diye kesim kesmişti.:))nede olsa evlerin ikinci lordu sayılırdı.şimdi ise bir telefon kartı büyüklüğünde hafıza kartına 5o tane kasete sığacak şarkı ve türküyü atıp dinleyebiliyorsun.tabi gün gelecek bu benim bahsettiklerimde bit pazarında yerini alacak.
21, Mart, 2015 Sizden gelenler kategorisinde django (2,750 puan) tarafından  yazıldı
21, Mart, 2015 django tarafından düzenlendi
...