İzlememenizi tavsiye ettiğim filmler


1. Aftershock / Artçı Şok (2012)

Aftershock (2012) 1h 29min | Action, Adventure, Horror | 12 June 2014 (Chile) Summary: In Chile, a group of travelers who are in an underground nightclub when a massive earthquake hits quickly learn that reaching the surface is just the beginning of their nightmare.
Countries: USA, ChileLanguages: Spanish, English

Yönetmenin yerinde olsaydım, bu filmi sadece yaz filmi diye yayınlayıp insanları trollerdim çünkü bu kamera ayarıyla gerilim filmi çekilmez.

Film ilk başlarda Nokia Lumia reklamı gibi gelse de, filmin sonlarında ps4 reklamına dönüyor.


2. Empire of the Sharks / Köpekbaliığı İmparatorluğu (2017)

Empire of the Sharks (2017) 1h 29min | Action, Adventure, Comedy | TV Movie 5 August 2017 Summary: On a future earth where 98% of the surface is underwater, a Warlord who controls an army of sharks meets his match when he captures the daughter of a mysterious shark caller.
Countries: USALanguages: English

2017 filmin efektleri kinemaster uygulamasıyla yapılmıştır.

IQ düşürmek için ideal bir filmdir ve başroldeki çocuğun tipine bakınca anlaşılıyorken, bu çocuk sanki Disney’de oynamayı hayal ediyormuş ve şansı yaver gitmeyince bu filmde oynamış.

Filmin hikayesine gelirsek, başroldeki çocuğun yakınlarını rehin alırlar ve çocuk yakınlarını kurtarmak için gereken adamların hepsini bir kafede bulur.

Bu adamların hepsi de ayrı ayrı yeteneklere sahiptir, düşünsenize adamların hepsini aynı kafede buluyor.


3. Angry Video Game Nerd: The Movie (2014)

Angry Video Game Nerd: The Movie (2014) 1h 55min | Adventure, Comedy, Sci-Fi | 21 July 2014 (USA) Summary: The AVGN must overcome his phobia of the worst video game in the world to save his fans.
Countries: USALanguages: English

Bu film ucuz bütçeli filmleri tiye almak için mi yapıldı anlamış değilim ama filmdeki mizah seviyesi çok bayat geldi ve oyunculuklar da pek iyi sayılmaz.

Başıma kötü bir şey gelmeyecekse, filmde geçen bir espriyi fena bulmadım ama onun dışında utanç verici olduğunu düşünüyorum.

Filmin konusuna bakarsak, insanlar ön yargıyla yaklaşıp kötü diyebilir ama Atari’nin batışı belki daha komik bir dille anlatılabilirdi. Tabii oyun meraklıları filmi merak edebilir ve James Rolfe’yi izleyen beğenebilir.


4. Ryû ga gotoku: Gekijô-ban / Yakuza lika a dragon (Bir ejderha gibi)  (2007)

Ryû ga gotoku: Gekijô-ban (2007) 1h 50min | Action, Crime, Drama | 3 March 2007 (Japan) Summary: Cult Japanese director Takashi Miike draws inspiration from the popular Playstation 2 title Yakuza for this unhinged tale of underworld violence in Tokyo starring Goro Kishitani and Kazuki ... See full summary »
Countries: Japan, South KoreaLanguages: Japanese, Korean

Bu listenin en iyi filmi diyebilirim 🙂

Ben Yakuza’yı 10 yaşımda falan PS2’de biraz oynamıştım. Bu oyunu her zaman ciddi bir senaryosu olan “Mafya oyunu” olarak hatırlardım ve hala öyle bilirim. Oyunu PC platformunda bulamadığım için detaylarını tam hatırlayamıyorum.

Filmi izlemeden önce, Asya filmlerinin çoğu aynı tarzda mafya filmi olduğu için Yakuza da pek farklı değildir herhalde, diye düşündüm ama Yakuza’yı seven insanların “Yakuza lika a dragon” filmini de beğenebileceğini tahmin ederek filmi izledim.

Filmin sonlarına doğru giderken bir an kendime ben ne izliyorum falan dedim, Asyalıların yaptığı bu sıradan mafya filmi bile, ülkemizdeki bir sürü ciddi diziden daha başarılı ve dövüş sahneleri de daha iyi.


 

Bilgili Mayıs 5, 2020 Kategori » Film-Dizi Tavsiye.
5 Cevap
Cevaplandı

Film tavsiye / yorum.

Ordinaryüs Mayıs 6, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

İzlenmeyecek filmler listesi için tşk.

Açıkcası bu filmleri daha önce duymamıştım ama bundan sonra karşıma gelirlerse direkt pas geçerim artık. 🙂

Ordinaryüs Mayıs 6, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Bu arada “Angry Video Game Nerd” her ne kadar dandik bir film olsa da, adamlar efektler için biraz çaba harcamışlar:

Ordinaryüs Mayıs 6, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

“Angry Video Game Nerd” kötü oyunların eleştirldiği ve 2004’den beri yapılan bir retrogaming inceleme ve komedi web serisiymiş. Bu yazı vesilesiyle öğrenmiş oldum. 


8.4
The Angry Video Game Nerd  | TV Series (2004– ) 35min | Comedy, Talk-Show | TV Series (2004– )

Summary: A foul-mouthed nerd reviews bad video games.

Countries: USALanguages: English, Spanish

James Rolfe’nin şöyle bir Youtube kanalı var:

https://www.youtube.com/user/JamesNintendoNerd/videos

Ordinaryüs Mayıs 6, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

ilk tanidigim youtuberlardandir kendisi nostaljik elestirmen doug walkerin yakin dostudur

Bilgili Mayıs 7, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın