Bu 5 Filmi Hatırlayan Var mı? En Son Hangisini İzlemiştiniz ? İzlemeyenlere Özel

Doğru Cevap Bulundu

1. Frekans (2000)

Konusu

Zor bulunur bir doğa olayı sonucunda, New York’ta sıradan bir itfaiyeci bir frekans yakalar. Bu frekans sayesinde içinde bulundukları tarihin tam otuz yıl sonrasında yaşayan oğluyla iletişim kurabilmektedir. Oğlu babasını uyaracaktır. Bu uyarı, babasının bir yangın kazasında öleceği yönündedir. Bu uyarıyı dikkate alan baba, bu sayede hayatta kalmayı başarır. Ancak kaderi değiştirmek, hayatın yepyeni sürprizleriyle yüzleşmelerine yol açacaktır.

 

Frequency (2000) 1h 58min | Crime, Drama, Mystery | 27 October 2000 (Turkey) Summary: An accidental cross-time radio link connects father and son across 30 years. The son tries to save his father's life, but then must fix the consequences.
Countries: USALanguages: English

 

 

2. Meteor Adam (1993)

Robert townsend’in yazıp yönettiği, üstüne üstlük başrolde oynadığı, zamanında cine5’te gösterilen bilimkurgu/komedi filmi (1993).

Konusu

Jefferson reed’e (robert townsend) bir meteor çarpması üzerine reed uçabilmek vb gibi süper güçlere kavuşur. ancak yükseklik korkusu yüzünden yerden yarım metre yükseklikte uçması ve gülünç kostümüyle tam bir antikahraman olur.

 

The Meteor Man (1993) 1h 40min | Action, Comedy, Fantasy | 6 August 1993 (USA) Summary: A high school teacher from a troubled inner city Washington D.C. neighborhood becomes a super-powered hero and takes on the gang that has been terrorizing his streets.
Countries: USALanguages: English

 

 

3. Şehir Komandosu (1991)

Suburban Commando 1991 yılı yapımı filmin yönetmenliğini Burt Kennedy yapıyor. Başrollerde ise Hulk Hogan ve Christopher Lloyd var.

Konusu

Shep (Hulk Hogan), bir uzay komandosu olarak kendi gezegeninden kaçıp teknik arıza nedeniyle Dünya’ya inmek zorunda kalır. Bu hiç tanımadığı gezegende türlü aksilikler karşılacaktır. Geçinebilmesi için yeni bir iş bulması gerekmektedir ve bir evde 2 yaramaz çocuğa dadılık yapmaya başlar. Bu arada peşinden gelen diğer 2 uzay komandosuyla başetmeye çalışacaktır.

Suburban Commando (1991) 1h 30min | Action, Comedy, Sci-Fi | 3 April 1992 (Turkey) Summary: An interstellar hero from a distant world visits Earth, and tries to fit in with a mundane, yet kind, suburban family.
Countries: USALanguages: English

 

4. Sevimli Dev Galgamet (1998)

Konusu

Eski çağlardan birinde Kral Henry ve onun korkak küçük oğlu Prens john, Donnegold isimli bir krallıkta yaşamaktadır. Kral ölmek üzereyken oğluna ejderhayı andıran  küçük bir heykel verir.Bunun kitaplarda adı geçen efsanevi yaratık Galgameth oldugunu ve onu kötülüklerden koruyacağını söyler. Kral öldükten sonra El El adlı kötü şövalye ülkeyi hakimiyeti altına alır.Prens davin bu olaya çok üzülür ve göz yaşaları küçük helkelin üzerine damlar.Ertesi sabah uyanan prens John örtünün altında garip bir şey farkeder ve Bunun kitaplarda adı geçen efsanevi yaratık Galgameth Oldugunu anlar.Bu yaratık yedikçe gelişmektedir.En sonunda akıl almaz bir büyüklüğe gelir.Prens yaratıkla dost olmuştur.Ve krallığını tekrar geri almaya çalışır.

 

Galgameth (1996) 1h 50min | Adventure, Family, Fantasy | 5 August 1997 (USA) Summary: A young prince fights to free his people with the help of his family mascot, a small dragon who grows upon eating metal.
Countries: Romania, USALanguages: English

 

5. Fakülte (1998)

Konusu

Bir Amerikan banliyösünün sıradan liselerinden bir tanesi… Eski duvalar, zamanı dolmuş ders kitapları ve son kullanma tarihleri geçmiş ders öğretmenleri… Her şeyin zamanının gerisinde olduğu bu lisede öğrenciler gruplaşmış haldedirler. Öğretmenler, aniden sanki bedenleri birileri tarafından ele geçirilmiş gibi tavırlar sergilemeye başlarlar. Bu tuhaf durum öğrencilere de yansır. Geriye sadece kendilerine ‘normal kalanlar’ adını veren altı kişilik bir topluluk kalır. İlk ve son görevleri ise önce okullarını sonra da dünyayı bu ele geçirilmişlikten kurtarmak olacaktır.
Ünlü yönetmen Robert Rodriguez’in Hollywood kariyerindeki ilk filmlerinden olan Faculty’nin başrollerinde Eliah Wood ve Josh Hartnett var.

The Faculty (1998) 1h 44min | Horror, Sci-Fi | 30 April 1999 (Turkey) Summary: Students suspect that their teachers are aliens after bizarre occurrences.
Countries: USALanguages: English

 

İzlemeyenler için iyi seyirler……

Bilgili Mayıs 3, 2020 Kategori » Film-Dizi Tavsiye.
2 Cevap
Cevaplandı

Film tavsiye / yorum.

Ordinaryüs Mayıs 3, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Tavsiyeler için tşk.

“Fakülte” zamanında ilgi çeken bir bilim kurgu filmiydi, izlemeye değer.

“Frekans” epey hoşuma gitmişti, farklı bir konusu vardı.

“Şehir Komandosu” Hulk Hogan’ın Amerikan dövüşü kariyerinden komedi filmlerine geçiş yaptığı dönemde çektiği filmlerden biri diye hatırlıyorum, ailecek  izlenebilir.

Diğer ikisini duymamıştım ama sanırım ailecek izlenebilecek çocuk filmi kategorisine giriyorlar.

Ordinaryüs Mayıs 3, 2020 Cevaplandı.
Yorum Ekle

Cevabın