Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.

Aradığınızı daha hızlı bulmak için ne yapmalı, nasıl konu açmalısınız ?!?

Bakın sevgili misafirlerimiz, Konularda yazdığınız 2 cümle ile aradığınızının bulunması isteği ancak ki o filmi,müziği yada diziyi izlemiş - dinlemiş ve hatırlamış olmamız sayesinde bulunabilir. Bunun dışında 2 satır ile hiçbir şey bulunamaz! Bu konuda artan detaysızlık ve her konuya yazma gereği duyduğumuz lütfen daha fazla detay verin yazısından sonra bunları yazma gereği duyduk.

Film veya Dizi arıyorsanız ;

Öncelikle şunu unutmayın biz 2 satır yazınızla sizin aklınızdakileri canlandıramayız! Bu yüzden bize aklınızdaki bütün detaylar lazım. Peki bu detayları nasıl aktarabilirsiniz ?
Filmlerin bulunmasındaki ilk detay film hakkında aklınızdaki tüm sahneleri veya akılda kalıcı aksiyonları bize aktarmanızdır. Fakat bazı durumlar vardı ki filmi çok eskiden izlemişsinizdir veya filmin tamamını izleyememişsinizdir. Bu gibi durumlarda ise bize lazım olan ve izlediğiniz kadarı ile yeteri olabilecek bile detaylar vardır.
Bir adam yada bir kadın vardı yazmak yerine o kadının veya erkeğin fiziksel detaylarını verin. Avrupalımı ? Uzak doğulumu ? Asyalımı ? Siyahimi ? Yada belirgin bir özelliği varmı ?
Sizinde gördüğünüz üzre sadece bir kişinin bile tanımı bizim arama kriterlerimizi daraltarak daha hızlı sonuca ulaşmamızı sağlayacaktır. Veya ;
Filmin geçtiği şehir veya sahne, oyuncunun karakteri, filmin konusu, filmin kategorisi ( gerilim, komedi, fantastik vs.. ) gibi şeyler en belirgin özelliklerdir aslında. Bu sebeple aklınızda canlanan sahneleri tamı tamına bize yazılı olarak aktarmanız çok önemlidir!!
Sizin gerek görmediğiniz detaylar bizim için çok önemli veya belirgin olabilir. Bu sebepten ötürü tekrarlıyoruz ki aklınızda ne varsa bize yazılı olarak satır satır aktarın.

Müzik arıyorsanız ;

Müzik arayan kullanıcı ve misafirlerimiz de şunları gördük ki sadece nakaratlardan aradıkları şarkıları veya müzikleri bulmamızı istiyorlar. Fakat bu iş sandığınız kadarda kolay olmuyor. Bu sebeple bizde çözümler üretiyoruz. Bu çözümlerden en verimli sonuç veren ise şudur ; Mırıldanma modülü!
Mırıldanma modülümüze sitemizin sağ tarafındaki adresten ulaşabilirsiniz. Sadece bir nakarat ile biz herşeyi bulamayız. Bu yüzden en azından şarkının neye benzediğini bilmeliyiz. Mırıldanma modülümüzü UTANMADAN kullanın ki biz aradığınız şarkının en azından neye benzediğini bilelim.
Ayrıca şarkı diyip geçiyorsunuz fakat biz bu şarkıyı daha önce hiç duymamışta olabiliriz. Kadınmı söylüyor ? erkekmi söylüyor ? siyahimi, beyazmı, zenci gırtlaklımı vs.. vs.. bunları nerden bilebiliriz ? Sİz bunları söylemediğiniz her an bizim yelpazemiz daralmıyor ve sonuca ulaşmamız gecikiyor bunu lütfen bilin.
...