RE: Ortaçağda geçen yabanci komedi filmi

Bu filmi Ben 2009 yilinda izlemisdim. O zamanlar Bende bir sürü dublajli Korsan film cdleri vardi. film nerden geldigi belli olmayan kimsesiz bir bebegin sepetle gölden gelmesiyle baslar, bebek kafasini sepetten çikarmak isterken kafasi agacin dalina çarpar ve bunu fark eden keskin kiliçli adam bebegi sepetten çikarip eline alir ve bebek adamin yüzüne kusar. bu adam bebege oglu gibi bakmaya baslar ama adamin henüz fark etmedigi bir sey vardir, bu bebegin dogustan gelme bir gücü var ve bebek büyüyüp genc bir adam olunca bu daha da fark edilmeye basladi. yani ortaçagda bir genc düsünün tek darbeyle tahtadan evi yikabiliyor ve hayvanlarla konusabiliyor artik bas röldeki genci tanimis oldunuz ve bu gencin beyaz domuz arkadasi vardir, filmin kapaginda da beraber resmi vardir. bu gencde a$ik olma istegi vardir, tahtaya sarisin bir kiz resmi çizer ve o gece kizin gerçek oldugunu hayal eder. nasil oldugunu hatirlamiyorum ama bu genc sarisin bir prensese a$ik olur ve bir süre sonra prensesin yasadigi krallikta savasarak qalib gelir. prenses bir çok kez genci durdurmaya çalisada her zaman basarisiz olur ve filmin sonunda prenses genci kullanarak ejderha yumurtasini ister ama hersey prensesin planladigi gibi gitmez, yavru ejderha yumurtadan çikip prensese alev püskürür ve yuvasina döner gençde artik prensesi unutup krallikta çalisan bir kadina a$ik olur son

BENDEN BA$KA KiMSE YOK Dikkatli Mart 5, 2020 Kategori » Film.
10Cevap

Sorunun cevabının bulunmasına çok sevindim, bir ara epey araştırmıştım ama bir türlü bulamamıştım sorulan filmi.

Narmanson‘ı tebrik ederim, zor bulunan bir filmmiş:

Siegfried (2005) 1h 29min | Comedy | 28 July 2005 (Germany) Summary: Once upon a time the beautiful Rhineland was swamped in wars and battles. Many legends came and went and yet evil always triumphed. Since then, people have been hoping for a miracle, for a Savior who will rescue them from the dark bondage.
Countries: GermanyLanguages: German

Ancak sorun şuymuş; Siegfried filminin IMDB sayfasındaki özette, benim yaptığım aramalarda kullandığım anahtar kelimelerden “prenses“, “domuz“, “ortaçağ” vb. hiçbiri geçmiyormuş. O yüzden yaptığım aramalarda bu filme hiç rastlamamıştım.

“Once upon a time the beautiful Rhineland was swamped in wars and battles. Many legends came and went and yet evil always triumphed. Since then, people have been hoping for a miracle, for a Savior who will rescue them from the dark bondage.”

“Bir zamanlar güzel Rheinland, savaş ve çatışmaların içine gömülmüştü. Birçok efsane geldi ve gitti. Kötülük her zaman zafer kazandı. O zamandan beri insanlar bir mucize – onları karanlık esaretten kurtaracak bir kurtarıcının ortaya çıkmaını ümit ediyorlardı.”


  • Bu arada filmin afişinde gerçekten de bir domuz varmış 🙂
Ordinaryüs Mayıs 4, 2020 Cevaplandı.

Cevabınız