RE: Jamaika şarkısı-Romantik reggae parçasını anımsayamıyorum

2008-2009 yıllarında, Jamaica’nın yerel kanallarından birinde dinlediğim romantik bir reggae parçasını bir türlü anımsayamıyorum.

Hafif tombul, az göbekli, kasketli (ya da melon şapkalı), buğulu sesli, siyahi bir abi seslendiriyordu. Klipte bir de renkli elbiseler giyen bir hatun vardı. Hatun dağ bayır geziyordu. Bu gezintiler esnasında (yanlış değilsem eğer) Jamaica’nın çeşitli yerlerinden görüntüler dönüyordu. Yanlış anımsamıyorsam şık bir villa da vardı klipte.

Sözlerinde karayiplere özel bir dansın ismi de geçiyordu (linguish gibi bir isim var aklımda ama değil 🙁 ). “Baby I can watch your linguish(!) all the night” gibisinden bir tümce geçiyordu.

Yardım eden elleriniz dert görmesin 🙂 Sevgiler.


jesmaat Bir kedim bile yok! Haziran 30, 2020 Kategori » Müzik.
2Cevap

2008 ve 2009 yıllarında erkek raggae şarkıcılarının seslendirdiği, sözlerinde bolca “Baby” veya “Baby I can” geçen bazı romantik şarkılar mevcut.

Ancak sorun şu ki, piyasada video klipleri yok.

Yüklenen videolarda, genelde şarkıcı adamın fotosu ve arka planda çalan şarkısı var ama gerçek klip olmayınca emin olamadım.

Bu Jamaikalı reggaecilerin çoğu Rastafaryan olduğu için saçlarını uzatıp, sonra da dreadlock saçlarını rasta tipi kasketin içine yerleştiriyorlar.

Ayrıca büyük bölümü Afrika kökenli olduğu için zaten siyahiler.

Yani verdiğiniz ayrıntılardaki “kasketli, buğulu sesli, siyahi şarkıcı” tipi hemen hepsine uyuyor.

Ancak genelde sıska olduklarından belki “hafif tombul, az göbekli” bir şarkıcıyı yakalarsam oradan yürürüm artık.  🙂

Ordinaryüs Temmuz 1, 2020 Cevaplandı.

Cevabınız