RE: Eski bir film arıyorum! Market arabası – Alttan yakın çekim sahnesi

Filmden çok kısa bir sahne hatırlıyorum. Aslına bakarsanız tam da o sahneyi arıyorum.

Süpermarket tarzı bi yerde alışveriş sepeti ya da arabası ismi neyse ona alttan yakın plan yapılmıştı. Market arabasını sağa ve sola döndürünce tekerlerin tam tur kendi etrafında nizami bir biçimde hızlı bir dönüşü gösteriliyordu bu sahnede. Sahne birkaç saniyeden ibaret.

2-3 kere gördüm o yıllarda ve aradan çok uzun bir zaman geçince o sahne aklıma geldi. Aylardır bulamıyorum. Nette gördüm ki yabancı sitelerden de arayanlar var. Onlarla da paslaştım ama bulabilen yok. Ben 2000’li yıllarda gördüm o sahneyi 2006 gibi ama film daha eski de olabilir. Hangi film olduğunu bilen varsa süper olur ama benim pek ümidim yok. Sevgiler…

godhasheard Acemi Haziran 11, 2020 Kategori » Film.
7Cevap

Evet evet tam da bu 30 saniyelik videoya benziyordu. Bu hangi filmden? Çekim tekniği birebir aynı diyebilirim. Sadece o çok daha kısa bir geçiş sahnesiydi. Yani sahneyi direkt markette başlamayıp başa 4 – 5 saniyelik bu sahne konulmuş gibi düşünebilirsiniz. Yalnız temiz bi dönüş vardı. Araba dönerken tekerleklerin ikisi birden hızlıca tam bir tur atıyordu kendi etrafında. Bu videodaki dönüşler yavaş kalmış. Filmdeki tek ve kesin bir dönüştü kısacası. Evren bana mesaj gönderiyor olabilir o dönem 🙂 Bunun sebebini ben de baya düşündüm. Aslında çok basit. Film o zamanlar yeni sayılabilecek olan ya da yepyeni denecek bir filmdi muhtemelen ve bu sebepten dolayı tv de sürekli dönüyordu. Şimdilerde bile sinema kanallarında bir filmi haftada 2 kere gördüğüm çok oluyor. Bu o zamanlar da çok oluyordu. Fakat ben o dönemde üniversiteye gidiyordum. Tabiri caizse harıl harıl ders çalıştığım yıllardı. O yüzden film izlemeye vakit bulamıyorumdur diye tahmin ediyorum. Bu arada çabalarınız için çok teşekkür ediyorum. O kadar emek harcadınız, benim için olmasa bile en azından bu emeğiniz için bir yerlerden çıksa keşke.

Acemi Haziran 14, 2020 Cevaplandı.

Cevabınız