Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.

Dönme Dolap filminin orjinal Amerikan yapımı olanı

0 oy
Başka bir yerde sorulmuş ben de merak ettim, konusu şu şekilde yazılmış: "1970lerin sonunda ya da 80lerin başında bir haftasonu TV'de izlemiştim. Eski bir Amerikan komedisi. Kılıbık bir adamın en yakın arkadaşı çapkınlıkta sınır tanımaz. Kılıbık arkadaşına yardım için ona figüran olarak çalıştığı film stüdyolarından birinde yaptırdığı gizli ajan kimliği ve silah ayarlar. Artık her akşam bu dümenle çapkınlığa çıkmaktadırlar. Derken hiç hesapta olmayan bir şey olur. Kendilerini gerçek bir casusluk serüveninin içinde bulurlar. İzlerken kahkahadan kırıldığım bu filmin senaryosunun yıllar sonra Zeki Alasya ve Metin Akpınar'ın başrolünü oynadığı "Dönme Dolap" filminde taklit edildiğini gördüm. Orijinal filmin künyesini bilen var mı acaba?"
4 ay önce Film Arıyorum kategorisinde RedGoldGreen (29,885 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

3 Cevaplar

0 oy
 
En İyi Cevap
Bu filmi burada görünce bende merak etmiştim ve de yaklaşık 1 haftadır bu filmin peşindeydim,her fırsatta bu filmi araştırıyordum ve de sonuca ulaştım....Bu film 1960 yapımı (Who was that lady) yani Türkçe adı ile (O bayan Kim di) isimli filmdir...Lakin bu filmin bırakın (Türkçe Dublaj) versiyonunu..Nette araştırmama rağmen (Orjinal dildeki) versiyonuna bile ulaşamadım!

Bu film,nette sadece bir sitede rusça dilde mevcuttur..Sitede link sunmak yasak olduğu için,burada yazacağım ismi google'ya yazarak bu filme ancak o şekilde ulaşabilir ve ,izleyebilirsiniz..Google'ya şunu yazarak (who was that lady 1960 ok.ru) çıkan sonuçlardaki sitelerden birinde bu filmi görebilirsiniz!

İşte filmin Imdb deki ana konusu..Google çeviri kullanarak ortaya çıkan filmin konusu budur


Sarah Alexander, yassı kocası Columbia Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent olan Randy Alexander'ı başka bir kadını öperken yakalar. Russ'ın bakış açısına göre, masum bir şekilde öpülen kişi oydu, söz konusu kadın minnettar bir transfer öğrenciydi. Ancak, Ann boşanmak istiyor. Randy'nin arkadaşı, televizyonda çalışan ve kendinden saygın bir hakem olan Mike Haney'nin tavsiyesi üzerine Terry, Sarah'ı ulusal güvenlik adına öpüşen gerçekten bir FBI ajanı olduğuna ikna etmeye çalışıyor. David, Mike'nin arkadaşının yardımı ile sahte kimlik ve silah bile alıyor. Rusçuk çalışıyor. Ancak kocasının gizli hayatı için heyecanlı olan Sarah, kocasının mesleğini gizli tutamayabilir. Ve gerçek FBI, sahte bir kimliğin yapıldığı konusunda rüzgâr alır. Randy'yi avantajları için kullanabilirler. Ancak Ann gibi biri kocasının bir FBI ajanı olduğuna inanıyorsa, yabancı casuslar gibi diğerleri de inanabilir.


Buda filmin küçük fragmanı...Aynı dönme dolap filminde ki gibi karısından korkan kılıbık eczacı kalfası bir kadınla öpüşürken karısına yakalanır ve sonrasında ise olaylar gelişir!

2 ay önce Lonely Man (4,596 puan) tarafından  cevaplandı
2 ay önce RedGoldGreen tarafından seçilmiş
0 oy
Çok teşekkürler.
2 ay önce RedGoldGreen (29,885 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Önemi yok..Rica ederim
2 ay önce Lonely Man (4,596 puan) tarafından  cevaplandı
...