Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 59.19
oranında doğru cevaba ulaştı!
Site Altyapısı Yenilenecek…

Pek yakında Wordpress altyapısı ile devam edeceğiz.

Uzun süredir siteyle ilgilenemedim.
Evet farkındayım, her taraf spam cevapla dolmuş. Bunun için özür dilerim.
Spam cevapların hemen hepsi temizlendi sayılır.

Zaten Wordpress’e geçtikten sonra bu tip kullanıcılar otomatik olarak engellenecek.

Ayrıca Wordpress’in sahip olduğu birçok avantajla site güncel hale gelecek.
Örneğin yeni üyelikte gereken email onayında ya da şifre değiştirmede ortaya çıkan sorunlar vb. kalkacak. Google veya Facebook hesabı ile giriş mümkün olacak.

Sitede sorulan sorulara cevap vererek ya da cevapları oylayarak, ayrıca spam cevapları ve kullanıcıları bildirerek katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Eski Cin devrinde yer alan bir anime ariyorum

0 oy
Merhaba, arkadaslar :)

Ben yillar önce kanal degistirirken sadece son birkac dakikasina denk geldigim bir animeyi ariyorum. Hangi dilde gördüm, onu da bilmiyorum. Sadece ingilizce olmadigina eminim, cünkü genel olarak animelerin ingilizce senkronizasyonu hosuma gitmiyor. (O yüzden animenin dili ya altyazili orijinal Japonja idi, ya Türkce sekronizasyon, ya Almanca, ya da Fransizca. Baska dil bilmiyorum cünkü.) Emin oldugum bir tek sey, bunun cok popüler bir anime oldugu (kalitesi biraz fazla iyi idi, popüler olmamasi mümkün degil).

Sihir ve doga üstü yaratiklar, tanrilar, vesaire gibi seyler var ve herkes tarafindan biliniyor bu anime'nin dünyasinda.

Yer: Eski Cin (Cin daha birlesip bildigimiz Cin olmadan önce, bir sürü Han'larin kendi bölgeleri var iken.) Fantasy'den cok tarihi gibi.

Akilimdaki sahne:

Han'lardan birinin sarayindayiz. Han'in o zamanlar oldugu gibi birden fazla karisi var, ama bir tanesi sadece "ilk es" ve bir sonraki taht sahibi oglanin annesi olarak gercek güc sahibi. (Tipik saray ic politikalari yani.) Daha dogrusu *idi*, cünkü anlasilan bu adam saraya yeni getirdigi ayartici kadinin tamamen elinde ve onun kulak fisildamalariyla gün gectikce paranoid ve baskasinin lafini dinlemeyen bir diktatöre dönmüs. En sonunda... kralice yanlis kelime, ne deniyordu ya bir Hakan'in/Han'in karisina? Neyse, ilk es diyelim. Iste bu adam en sonunda ilk esini öldürüyor ve oglunun da ölümünü emrediyor. Basariyor muydu oglu kacmayi hatirlamiyorum. Neyse. Sonucta bu ayartici kadinin sekil degistiren bir cin (hani Japonlarin kitsune dedikleri tipten) oldugu cikiyor ortaya.

Aklimda kalan son sahne iste o adamin karisina bos bir taht odasi mi, kadinin odasi mi neyse, orda deli bir yüz ifadesi ile öldürmesi ve daha sonra ayarticinin yüzünün insan kadindan degismesi. Anladigim kadariyla niyeti herkesi birbirine katip bütün ülkedeki insanlarin ic savasta ölmesi miymis neymis. Yoksa sadece saraydakilerin mi? Iste öyle birsey.

Ondan sonra kamera bir yaylaya dönüyor, orda bir genc oglan var, Mokona (hani su manga takimi Clamp'in karakteri mokona) tipinde bir yaratik var, ikisi de uzaga bakiyor biryerde birseylerin oldugunu hissetmis gibi. Ne konusuyorlardi unuttum, ruhlarla alakali birsey, ve orda bölüm bitiyor.

Seyrettigim kanal bitis müzigi getirmedigi icin ve anlasilan bu anime her gün yada her hafta ayni saatte cikmadigi icin orda ne ismini ögrenebildim ne de bir daha denk geldim buna.


Biliyorum, bu biraz yetersiz kaliyor ama belki bilen birisi vardir? Ya da baska detaylari hatirlayan vardir?

Her türlü yardim icin simdiden cok tesekkürler. :)
8 ay önce Animasyon Arıyorum kategorisinde edeniz (489 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...