Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 60.45
oranında doğru cevaba ulaştı!
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

TARİHİ KONU

0 oy
İletişim tarihi hakkında sunum yapabileceğim bir konu arıyorum konu iletişimin her tarihi diliminden olabilir dumanla haberleşmeden günümüze gibi arkadaşlarımın aldığı konularıda örnek olarak yazayım ki fikriniz olsun enigma amişler sübliminal mesaj illuminati gibi konular aldılar yardımınıza çok ihtiyacım var
1 ay önce Bir Şey Arıyorum kategorisinde Pistolero (1,196 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

4 Cevaplar

0 oy
 
En İyi Cevap
japon tarihinden bi hikaye var ilgini çekebilecek. kısaca açıklayayım. oda nobunaga'yı duyduysan eğer bilirsin japon stratejist bir dahidir. kız kardeşi oichi'yi nagamasa isimli bir kişiyle evlendirir. nagamasa ilerleyen yıllarda nobunaga'ya ihanet ederek karşı taraftan biriyle ittifak kurar. nobunaga nagamasa'nın kalesini kuşatma altına aldığında tuzağa düştüğünden habersizdir. kayın biraderi karşı tarafla anlaşıp iki cepheden kendisini tuzağa düşürmeyi planlamaktadır. bundan haberdar olan kız kardeşi nobunaga'ya muska benzeri iki tarafındanda bağlanmış bir torba fasulye gönderir. bu aslında iyi şans tılsımı gibi gözüken bir mesajdır. torbanın altını ve üstünü bağlayarak abisine torbada kapana kısılmış bir fare gibisin mesajı göndermiştir. bu mesajı anlayan nobunaga hemen birliklerini geri çekmiştir ve muhtemel bir yenilgiden kurtulmuştur.
4 hafta önce tocopherly (5,871 puan) tarafından  cevaplandı
3 hafta önce Pistolero tarafından seçilmiş
+1 Oy
emmin değilim ama belki bu kısa tarihi belgeselin içeriği işinize yarıyabilir 1001 İcat ve Sırlar Kütüphanesi (Türkçe Dublaj)
4 hafta önce jhonny_cage (14,670 puan) tarafından  cevaplandı
+1 Oy
il yazdığım cevapta sorunuzu dikkatli okuyamamışım sanrım ozaman alexander grahambelin aslında telefonun aslıl mucidi olmadığı bu icadı çaldığına dair belgeleri araştırın derim https://www.egonomik.com/2009/09/telefonu-aslinda-kim-icat-etti/
4 hafta önce jhonny_cage (14,670 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Roma duvar gazeteleri, hierogliften fonetiğe geçiş(Fenike alfabesi) gibi konuları inceleyebilirsin. Ya da Ivy LEE, Edward Bernays vb. teorisyenlerle alakalı bir sunum yapabilirsin.
1 hafta önce taha_vga (335 puan) tarafından  cevaplandı
...