Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 59.37
oranında doğru cevaba ulaştı!
Site Altyapısı Yenilenecek…

Pek yakında Wordpress altyapısı ile devam edeceğiz.

Uzun süredir siteyle ilgilenemedim.
Evet farkındayım, her taraf spam cevapla dolmuş. Bunun için özür dilerim.
Spam cevapların hemen hepsi temizlendi sayılır.

Zaten Wordpress’e geçtikten sonra bu tip kullanıcılar otomatik olarak engellenecek.

Ayrıca Wordpress’in sahip olduğu birçok avantajla site güncel hale gelecek.
Örneğin yeni üyelikte gereken email onayında ya da şifre değiştirmede ortaya çıkan sorunlar vb. kalkacak. Google veya Facebook hesabı ile giriş mümkün olacak.

Sitede sorulan sorulara cevap vererek ya da cevapları oylayarak, ayrıca spam cevapları ve kullanıcıları bildirerek katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Yıllar Önce Seyrettiğim Casus Filmini Arıyorum

0 oy
Bu filme 90`larda bir özel tv kanalında rastlamıştım, film 50`lerin-60`ların filmi olabilir ve muhtemel Amerikan filmi. Film; filmin ana karakteri ajan olan James Bond gibi bir filmdi diyebilirim sanırım.

Film hatırladığım kadarıyla siyah beyaz bir filmdi.

Filmi insanların tek televizyonu olduğu ve televizyonun ailece seyredildiği bir dönemde seyrettiğimden ve film, film daha başından kumanda ile başka tv kanalına çevrildiğinden filmin sadece başını biliyorum.

Filmden anlatacaklarım şunlar: filmin ana karakteri olan ajan, şehrideki bir kafede yemek siparişi veriyor ve pencereye bakacak şekilde oturarak yemeğini afiyetle yiyor derken restoranda sıradan çalışan veya müşteri görünümlü bir kadın adamın başına ekşiyor, kadın adamla sohbet ediyor ancak adamla muhabetine sorgulamasına sohbet süsümü vermiş yoksa adamın hoşuna gitmeyen sorular mı ne soruyor adam bundan rahatsız oluyor, yemeğini yarım bırakıp yürüyerek kafeyi terk ediyor (veya ufak restoran) hemen ardından kadın adamın yarım kalmış yemeğini yiyerek adamın gidişini izliyor derken orada müşteri görünümlü ama filmi ana karakteri olan ajanı ve kadını izleyen adam kadının yanına gelip kadınla az önce kafeyi terk eden ajan hakkında sohbet ediyorlar (buradan anlıyorduk ki; kendine kafede müşteri süsü vermiş bu kadın ve adam birlikte çalışıyorlar)

ikisinin ajan hakkında ettikleri sohbet hayal mayal olarak hatırladığım kadarıyla şöyleydi:
adam kadına soruyor; ağzından lafı alabildin mi?
kadın birşeyler dedikten sonra adam sence tehlikeli olabilir mi diye birşeyler soruluyormuş gibisinden birşeydi.

Filmde en dikkatimi çeken ve beni şaşkına çeviren, filmin muazzam güzellikte bir müziği vardı. Beni bu film müziğinde şaşırtan o kadar etkiliyici müziği olan filmin ünlü bir film olmaması filme anca televizyon kanallarında rastladığım filmlerden biri olmasıydı.

Filmde anlattığım ana karakter ajan olmayabilir ve filmde James Bond tarzı film olmayabilir, bir film 4-5 dakika izleyerek ne anlaşılabilirse bende filmden o kadarını anlayabildim.
18, Aralık, 2017 Film Arıyorum kategorisinde rubens9999 (94 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 oy
Murderers' Row (1966)
Our Man Flint (1966)
The Silencers(1966)
24, Aralık, 2017 mrerbas1 (1,215 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Sevgili mrerbas1 ilginiz için çok teşekkür ederim, ancak önerdiğiniz üç filmde James Bond filmini temel alan komedi filmleri, ben komedi filmi demedim, izlediğim film ciddi bir filmdi.
26, Aralık, 2017 rubens9999 (94 puan) tarafından  cevaplandı
...