Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 60.37
oranında doğru cevaba ulaştı!
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

2 Sene Önce Youtube`da İzlediğim Ama Şimdi Bulamadığım Eski Fransız Komedi Filmini Arıyorum

0 oy
Bu filmi 2 sene önce Youtube üzerinde izlemiştim, şimdi aradım bulamadım silindi sanırım.

 

Öncelikle film bir komedi filmi ve Kirli Çürük ve Adi filminin konusunun bir versiyonuydu, yani filmde yaşlı iyi eğitimli konuşması giyimi son derece düzgün dolandırıcı ustası vardı ve ayrıca genç deneyimsiz çırağını eğitiyordu.

Film kuvvetle muhtemel 60`lara ait siyah beyaz  bir Fransız filmi, zerre Fransızca bilmiyorum ama filmde öyle harika sinematiği var dı ki, insan hayranlıkla izliyor.

 

Film güvercinlere yem atılan bir parkta başlıyor, dolandırıcı üstad yaşlı adamla çırak genç bu parkta tanışıyorlar.

filmden bir sahne anlatayım; filmin bir sahnesinde çırak olanın karnı çok aç, resmen açlıktan kıvranıyor  , vitrindeki yemeklere burnunu dayayarak bakıyor, yanında da ustası var ve çok lüks restoranda; zengin ama sonradan görme birine rastlıyorlar (öyle gibi hatırlıyorum).

 

Usta dolandırıcı ve sonradan görme ile en pahalı şampanyaların bile ısmarlandığı şatafatlı yemek yiyorlar (masaya çırakta oturuyor ama bi türlü yemek yiyemiyor, hatta garsona yemek ısmarlayacak iken ustası “onun karnı tok, bir şey istemez” gibisinden bir şey söyleyip siparişe engel oluyor), kabarık hesap gelince dolandırıcı ustası ödeme numarası çekiyor ama sonradan görme buna izin vermiyor hesabın hepsini ödüyordu birde üstüne dolandırıcı ustası el çabukluğu ustalığıyla ödenen paranın bir kısmını tepsiden çalıp garsona bahşiş veriyordu.
9 ay önce Film Arıyorum kategorisinde rubens9999 (94 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

...