Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 60.48
oranında doğru cevaba ulaştı!
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

17 Sene Önce CNBC-E`de Seyrettiğim Avrupa Filmini Arıyorum

0 oy
Bu filmi 2001-2003 yılları civarında CNBC-E kanalında seyrettim.

Bu filmden çok az şey hatırlıyorum, film %80 Fransız filmiydi (Hollywood filmi olmadığı kesin diyebilirim).

Eğer filmi doğru hatırlıyorsam, film 50`li yaşlarında kadın ile genç kız arasındaki arkadaşlık ilişkisini konu alıyordu sanırım (veya anne kız ilişkisini konu alıyordu da diyebiliriz). 

Bu 50`li yaşlarında bu kadın çok güzel ve çekici. Bu kadın öyle güzel ki; 20 yaşında yakışıklı erkeği bile peşinden koşturuyor (sanırım genç kızın erkek arkadaşı). Bu genç çekici erkek evin (apartman) çatısında kadının önünde soyunuyor; "ne olur benimle birlikte ol ne istersen yaparım" gibi bir şeyler söyleyerek yalvarıyordu ama kadın onu hiç umursamıyor, çekip gidiyordu.


Filmin afişi La cérémonie filminin afişine çok benziyordu.

http://www.imdb.com/title/tt0112769/

(filmin afişinde biri genç diğeri yaşça büyük 2 kadın yanyana veya arka arkaya duruyordu)
1 ay önce Film Arıyorum kategorisinde rubens9999 (30 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

0 oy
The Mother (2003)  ya da Merci pour le chocolat (2000) ?
1 ay önce RedGoldGreen (27,603 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Sevgili RedGoldGreen merhaba öncelikle ilginiz için minnettarım.

Cevabınız için ne kadar teşekkür etsem azdır, çünkü ben anlatınca insanlar ne anlıyor bunu görebiliyorum, bu sayede; "nasıl bir film arıyorum" bunu daha belirgin anlatabilirim.

Öncelikle Merci pour le chocolat filminde Isabelle Huppert`in canlandırdığı Marie-Claire Muller karakterinin bir erkekle ilişkisi var, ve bu filmde kadın erkek ilişkisi ön planda anlatılıyor.


ve önerdiğiniz diğer film The Mother (2003) filminde bir genç kız yok sadece yaşlı bir kadınla genç erkeğin aşkını anlatıyor.Benim aradığım filmde yaşlı kadının genç erkekle ilişki var diye birşey söylemedim, karşısında genç erkek yalvarıyor ama yaşça büyük kadın o erkeğe tenezzül bile etmiyor dedim.

Benim aradığım filmde; biri genç diğeri yaşça oldukça büyük 2 kadının ilişkisini anlatıyordu (filmin afişinde bile sadece ikisi vardı).Ancak şunu da söylemem gerekiyor; aradığım filmde her iki kadınında bir erkekle ilişkisi var gibiydi sanki ama inanın hiç emin değilim, bu filmi %80 ihtimal 2001 yılında seyretmiş olmalıyım, üzerinden geçmiş 17 sene, ama filmin afişini bile görsem yeter hemen tanırım.

Aradığım filmdeki kadın The Mother filmindeki kadın gibi yaşlı bir kadın değil, Venus Beauté  filmindeki Nathalie Baye gibi bir kadındı.

Ayrıca aradığım filmdeki yaşça büyük kadın Venus Beauté  filmindeki Nathalie Baye`ye çok benziyordu:
Veya Ma mère filmindeki Isabelle Huppert`e de çok benziyordu (aşağıda verdiğim linkte görebileceğiniz afişte görüntüdeki haline çok benziyordu diyebilirim)

http://www.imdb.com/title/tt0381392/


Filmden hatırladığım sahneyi daha detaylı anlatayım:

çatısı beyaz bir apartman (kamera diğer binanın çatısında konumlanmış) yaşça büyük kadın  ve genç erkek binanın çatısındalar, genç erkek kadına yalvarıyor; "lütfen beni lütfen kabul et" diye, kadın olmaz diyor hemen ardından genç erkek bir çırpıda soyunup çırılçıplak kalıyor (Avrupa sinemasında oldukça yaygındır böyle sahneler :) ) kadın hemen arkasını dönüp orayı terk ediyor.
Anlattığımda bir eksiği tamamlayayım: Aradığım filmdeki yaşça büyük kadın, kızıl saçlıydı diye hatırlıyorum.

Filmin afişini daha bir hatırladım, bu yüzden filmin afişine tekrar değinmek istiyorum (belki bir yardımı olur bilinmez): yaşça büyük kadın ön planda    , genç kız ise hemen arkasında duruyordu, tabiki yakın planda çekimdi (La cérémonie filmin afişine neredeyse ikizi kadar benziyordu)
1 ay önce rubens9999 (30 puan) tarafından  cevaplandı
...