Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 59.37
oranında doğru cevaba ulaştı!
Site Altyapısı Yenilenecek…

Pek yakında Wordpress altyapısı ile devam edeceğiz.

Uzun süredir siteyle ilgilenemedim.
Evet farkındayım, her taraf spam cevapla dolmuş. Bunun için özür dilerim.
Spam cevapların hemen hepsi temizlendi sayılır.

Zaten Wordpress’e geçtikten sonra bu tip kullanıcılar otomatik olarak engellenecek.

Ayrıca Wordpress’in sahip olduğu birçok avantajla site güncel hale gelecek.
Örneğin yeni üyelikte gereken email onayında ya da şifre değiştirmede ortaya çıkan sorunlar vb. kalkacak. Google veya Facebook hesabı ile giriş mümkün olacak.

Sitede sorulan sorulara cevap vererek ya da cevapları oylayarak, ayrıca spam cevapları ve kullanıcıları bildirerek katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

doğada tedavi

+1 Oy
iyi günler buda 2. sorum yıllar önce bir film izlemiştim bir aile vardı filmde anne baba 1 kız ve 1 erkek çocuk vardı çocuk kanser oluyordu(ya da ben öyle hatırlıyorum) hastane hastane dolaşıp çocuk için çare arıyorlardı ve hastaneler çocuk için kurtuluş şansının %1-%2 filan olduğunu söylüyorlardı en sonunda baba çocuğun ancak teknolojiden ve radyasyondan uzakta iyileşeceğine vücudunun toparlanacağına karar veriyordu ama anne hastanede tedavi görmesinden yanaydı.En sonunda baba çocuğunu alıp gizlice kaçırıyordu hatta kaçırmadan önce çocuğun boğazına bir şey kaçıyordu kadında çocuğu ayaklarında ters tutp sallıyordu adamda kadın panik yaptığı için kadına tokat atıyordu ve çocuğu düzeltip sıkarak çocuğun boğazına kaçan şeyin çıkmasını sağlıyordu(tabii sonra kadın alınganlık yapıp adamla konuşmuyordu)adam çocuğu alıp kaçtıktan sonra doğayla başbaşa kalabileceği teknolojiden uzak bir yere yerleşip orada bir kulbe yapıyordu çocukjları ormanları filan dolaşoyordu(tabii bunları yaparken çocuğa ilaçlarınıda vermeyi ihmal etmiyordu sadece kemoterapi filan yaptırmıyordu) derken anne bunları buluyordu hatta sanırım kaçırıp hastaneye götürmeye çalışıyordu ama başaramıyordu derken annede yanlarına yerleşiyrdu hatta bir sahene hani kadın kocasına küs ya ondan dolayı 2. çocuk yani kız çocuğuda babasına küsüyordu :)) hatta son bir sahnede bunlar atla dolaşırken onları ayı filan kovalıyordu hatta filmn bir sahnesinde biri gelip elektrikli testereyle(hani adam teknolojiye karşıya)gelip kulübeyi yapması için adama yardım edip ağacı kesiyordu filan....
26, Temmuz, 2016 Film Arıyorum kategorisinde gallowwalker (100 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

10 Cevaplar

+2 oy
 
En İyi Cevap
Filmin ismi Max (1994)  ancak hiç bir video ya da Türkçe açıklaması yok internette.

"This Canadian family drama follows a yuppie couple as they try to reclaim their hippy idealism to save the life of their young son. Andy and Jayne Blake used to be hippies. Now they are living the yuppie dream in suburban Vancouver. They have two kids and great jobs. When their son Max is given six months to live after being diagnosed with a rare immune disorder that may have been caused by environmental toxins, Andy and his family escape to rural British Columbia where they buy a farm. As Andy reaches back into his past for natural cures and his old idealism, he becomes increasingly fanatical. Jayne who is unsure about all these changes, tries to help him find a balance."
5, Eylül, 2016 pointr (9,792 puan) tarafından  cevaplandı
5, Eylül, 2016 gallowwalker tarafından seçilmiş
–2 oy
Lorenzo'nun Yağı - Lorenzo's Oil 1992
Kankerlijers (2014)
The Heart of Christmas (2011)
Johnny (2010)
Oscar et la dame rose (2009)
The Ultimate Gift (2006)
My Sister's Keeper 2009 bu filmlerden biri olabilirmi? youtubede  fragmanları mevcut zamanınız varsa inceleyiniz.
26, Temmuz, 2016 cango (22,110 puan) tarafından  cevaplandı
26, Temmuz, 2016 cango tarafından düzenlendi
0 oy
hayır film eski bir filmdi 2005 ten önce hatta o filmin adının max olduğunu  söyledi biri bana ama Google den baktığımda bulamadım
26, Temmuz, 2016 gallowwalker (100 puan) tarafından  cevaplandı
–1 Oy
Planta 4ª (2003)
Six Weeks (1982)
Viskningar och rop (1972)
Who Will Love My Children? (1983)   bu filmlerden biri   olabilirmi?
26, Temmuz, 2016 cango (22,110 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
hayır değil
26, Temmuz, 2016 gallowwalker (100 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
bu filmin adını bulan başka kimse yok mu ya film 2005 öncesine ait hatta belki de 2000 öncesine
5, Eylül, 2016 gallowwalker (100 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
http://www.imdb.com/list/ls004695995

Bu listede konusu kanser olan filmlerin bir listesi var. İnceleyin.
5, Eylül, 2016 Laiohha (64 puan) tarafından  cevaplandı
+1 Oy
Alakası yok belki ancak Doğu Afrika'da bolca bulunan Tüysüz Kör Köstebek Fareleri aklıma geldi ; az oksijen ve insan vücudundan da her hücresinde olan hiyalüronik asit barındırıyorlar bunun miktarını arttırırsak ve bu hayvanlar gibi karanlık ortamda, eksik oksijen ile kör gibi yaşanırsa belki karbondioksitin avantajı olabilir onu da test etmek gerekli bence ve hiyalüronik asit düzenli olarak kanserli bölgeye düşük miktarlarda uygulanırsa vücut kansere tepki verip onu yok edebilir. Ne yazık ki deneme imkanımız yok yurt dışında çoktan bir yerlere varılmıştır bence zaten halihazırda hiyalüronik asit dolgu maddelerine eklenip uygulanıyor güzelleşmek amacıyla...Kanser tedavisi görüp sürünerek ölmekten ise bu tip bir tedavi uygulanabilir bir şey bence ancak sebze ve eti de çiğ ya da az piçmiş tüketmekte fayda var ve belki de toprağa basmalıyız sürekli bunun bile faydası olabilir ancak bir gerçek daha var bu hayvanlar kör ve insanlar da kör olanların kansere yakalanmadığı ya da çok az yakalandığı da bir gerçek ayrıca vücudun hücre yenileyici ve bağışıklık sistemi düzenleyici melatonin hormonunu gece karanlıkta salgıladığını da biliyoruz. Vişne, lahana, badem, fındık ve papatya türü besinler melatoninden zengin. Kemoterapi görüp yavaş yavaş ölmektense bu tür şeyler ile beslenip toprakta ve karanlıkta 1 yıl kalmak ve biraz hiyalüronik asit kullanmak ve bolca uyumak belki de kanseri yok eder kim bilir!
5, Eylül, 2016 işkence2 (1,523 puan) tarafından  cevaplandı
5, Eylül, 2016 işkence2 tarafından düzenlendi
0 oy
harikasın bunda bildin peki kurt adam hakkında bir fikrin var mı :)
5, Eylül, 2016 gallowwalker (100 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Kurt adam olayı ise Hitler zamanında yapılmış zaten bildiğim kadarıyla ancak ona geçmeden şunu belirtmem lazım bu büyük ihtimalle şöyle olmuş olmalı ; köpek ırkları biliyorsun çeşitli ırklar ile çiftleştirilerek son halini almışlar ki bazı ırklar çok yakın zamanda oluşturulmuş ancak bu süreç biraz uzun sürebiliyor safkan bir ırk haline gelmesi için hatta en güçlü hayvanlar ile de denenmiş misal aslan ve köpek gibi sonuç bir bakıma başarılı olmuş ancak ehlileştirilememişti diye hatırlıyorum. Kurt adam olayına dönecek olursak öncelikle en büyük ırk olanları gri kurtlardı yanlış hatırlamıyorsam Hitler zamanında da düşmanları üzerinde böylesi deneyler yapılmıştı kurt ve insan ırkını çiftleştirip önceleri çok garip yaratıklar olarak ikisini,n birleşimi meydana geliyor genel olarak yavaş yavaş son halini alıyordu o zaman böylesi canavarlar yarattıkları biliniyor ne kadar başarılı bilemiyorum sonuçta yıllarca ve sağlıklı olanları ile ve yakın kan bağı olmayacak şekilde farklı farklı çiftleştirmek lazım yılda 1'er tane sağlıklı melez üretip bu melezleri tekrar kurtlar ile ve melezlerle çiftleştirerek en son melez çiftleşmesinden sağlıklı bir kurt adam elde edene kadar devam eden bir süreç bu onlarca yıl da sürebilir. Ancak mümkün!
5, Eylül, 2016 işkence2 (1,523 puan) tarafından  cevaplandı
...