Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 59.26
oranında doğru cevaba ulaştı!
Site Altyapısı Yenilenecek…

Pek yakında Wordpress altyapısı ile devam edeceğiz.

Uzun süredir siteyle ilgilenemedim.
Evet farkındayım, her taraf spam cevapla dolmuş. Bunun için özür dilerim.
Spam cevapların hemen hepsi temizlendi sayılır.

Zaten Wordpress’e geçtikten sonra bu tip kullanıcılar otomatik olarak engellenecek.

Ayrıca Wordpress’in sahip olduğu birçok avantajla site güncel hale gelecek.
Örneğin yeni üyelikte gereken email onayında ya da şifre değiştirmede ortaya çıkan sorunlar vb. kalkacak. Google veya Facebook hesabı ile giriş mümkün olacak.

Sitede sorulan sorulara cevap vererek ya da cevapları oylayarak, ayrıca spam cevapları ve kullanıcıları bildirerek katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

Uzaylı temalı iki ayrı filmin ismi

0 oy
Merhaba aklımda kalan tüm detaylar ile filmleri anlatmaya çalışacağım.
Birinci film: Amerikalı, 3 ya da 4 kişilik bir aile var. Bu ailenin tüm üyeleri geceleri uykuda rüyalar görüyor. Rüyada bir ameliyat masasına yatırıldığını, burnundan içeri bir cismin sokulduğunu, üzerinde uzun saatler inceleme yapıldığını gördükleri ve korkunç hissederek korkuyla uyandıkları rahatsız edici rüyalar. Bu rüyaları tüm aile üyeleri görüyor fakat önceleri birbirlerinden haberleri olmuyor. Daha sonra herkesin aynı rüyayı gördüğü ortaya çıkıyor. Sonrasında ise burunlarına gerçekten bir şey yerleştirildiğini ve o şeyle yaşıyor olduklarını fark ediyorlar. Bunun üzerine siyah takım elbiseli siyah fötr şapkalı eski model bir arabanın onları gözlediğini, takip ettiğini anlıyorlar. Bunun üzerine yaşadıkları evden taşınıyor, izlerini kaybettirmeye ve saklanmaya çalışıyorlar. Ancak tüm çabalarına rağmen bu adamlar onları her şekilde buluyor ve hatırladığım kadarıyla film burada sonlanıyor. Filmde anlatılan, deneylerin uzaylılar tarafından yapıldığı ve ailenin gördüğü bu rüyaların aslında onların anıları olduğu şeklinde. Siyah takım elbiseli adamlarsa kötü niyetli uzaylılar.

İkinci film ise; Amerika mı İngiltere mi hatırlayamadığım bir yerde, iyi bir üniversitede hademelik yapan yaşlı bir adamın rutin ve sade hayatı üzerinden ele alınıyor. Eğitimsiz olan hademe, uzaylılar tarafından kurulan telepatik iletişim yoluyla üniversitenin stadyumundaki futbol sahasına gidiyor. Burada bir uzay aracı iniyordu sanırım sahaya. O an hademeye telepatik yolla bir sey veriyorlar. Bir çip yerleştirmek gibi. Hademe yaşadığı bu anı hatırlamıyor fakat birden değişiyor. Üniversite koridorlarında paspas yaparken, dersliklerden (dinlemediği halde) duyduğu her şeyi bir cihaz gibi beynine kaydediyor. Bu nedenle aynı anda pek çok dil konuşabilen, matematik, fizik, kimya gibi alanlarda en zor soruları cevaplayabilen bir hale geliyor. Üniversitede profesörler ona sorular soruyor ve aldıkları cevaplar karşısında hayretlere düşüyorlar. Bu bir süre devam ediyor. Daha sonra, uzaylılar aynı telepatik yöntemle hademeyi futbol sahasına tekrar getirtiyor, ondan topladıkları tüm bilgileri alıyorlar ve adam yine yaşadığı o anı hatirlamayarak eski bilgisiz haline geri dönüyor.
Umarım yeterince detaylandırabilmişimdir. İlginize şimdiden teşekkür ederim.
26, Mart, 2016 Film Arıyorum kategorisinde Ekadasi (140 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

6 Cevaplar

+2 oy
 
En İyi Cevap
The Shadow Men 1997 : ilk aradığınız film olabilirmi?
26, Mart, 2016 cango (22,122 puan) tarafından  cevaplandı
26, Mart, 2016 Ekadasi tarafından seçilmiş
0 oy
Dark Skies (2013 :birinci  aradığınız film olabilirmi.
26, Mart, 2016 cango (22,122 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Merhaba, ilginiz için teşekkür ederim. Söylediğiniz filmin fragmanını izledim, benzer bir hikaye ancak aradığım film değil. Hafızam beni yanıltmıyorsa 10 yılı baya geçmiştir aradığım film. Bir de sonradan aklıma bir detay geldi. Filmde aile üyelerinin tek tek burunları kanıyordu. Sonradan anlıyorlardı ki burunlarına yerleştirilen cisim kanamaya sebep oluyormuş.
26, Mart, 2016 Ekadasi (140 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Süpersiniz.... Evet The shadow men çok çok teşekkür ederim birinci film bulundu :)
26, Mart, 2016 misafir tarafından  cevaplandı
0 oy
Bu shadow men denen filmi ben de aramıştım yıllar önce ancak dublaj veya altyazı yoktu :) siz bulabildiniz mi?
2. film de ilginçmiş umarım bulunur.
27, Mart, 2016 skalonga (87 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
@skalonga Merhaba maalesef ben de altyazılı veya dublajlı bulamadım. Altyazı metni bulunsa youtubedaki videonun üzerine eklenerek izlenebilir alternatif olarak.
28, Mart, 2016 Ekadasi (140 puan) tarafından  cevaplandı
...