Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 60.42
oranında doğru cevaba ulaştı!
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Bir film arıyorum

+1 Oy
Küçükken izlediğim, aklımda kaldığınca gözleri ile büyü ediyordu mavi ye dönüyordu adamın gözü. Karşısındaki adama işkence ediyordu. Bir laboratuvar gibi bi yere kitliyorlardı adamı. Orada gözleriyle işkence ediyordu. Sonra akşam vakti siyah bir arabada gözlerinin parladığını hatırlıyorum. Bu kadar 2003 gibi birşeyde izlemiştim sanırım.
14, Ağustos, 2015 Film Arıyorum kategorisinde SametAlenAkyürek (42 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

16 Cevaplar

0 oy
Supernatural izlemişsin sen abicim
15, Ağustos, 2015 omerovic (125 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Teşekkür ederim cevap için fakat dizi değildi. Türk kanallarının tekinde yayınlanmıştı. Şuan supernaturale baktım fakat silah falan var. Hatırladığım kadarı silah geçmiyordu filmin içinde.
6, Kasım, 2015 SametAlenAkyürek (42 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
1.Bahsettiğiniz bu adam,karşısında ki insanı gözleriyle hipnoz ederek ''Kendi kendini öldürmesini''mi sağlıyordu ?

Mesela...Kendi kendini kesmesini, kendi kendini asmasını veya kendi kafasına kurşun sıkıp, kendini öldürmesi vs vs gibi bu tür sahneler hatırlıyormusunuz ?

2.Bu film'den başka detaylar,sahneler anımsıyormusunuz vede film konu itibarı ile neyi anlatmaya çalışıyordu ?

Bize biraz daha,anımsayabildiğiniz kadar bilgi verin yardımcı olmaya çalışalım.
6, Kasım, 2015 Lonely Man (3,843 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Hemen geri dönüş yaptığınız için teşekkür ederim öncelikle. İşkence yapıyordu. Nasıl anlatayım bakıyordu karşısındakine hemen iki büklüm oluyor ölüyor gibi oluyordu. Mutant gibi birşeydi yani. İnsan ama gözleri ile işkence falan yapabiliyordu. Normal bakıyor birisine birşey yapacağı zaman göz rengi değişiyordu. Kendisi gibi mutant bir erkek ve kız vardı diye hatırlıyorum. O erkeği labaratuar gibi bir yere almışlardı o adamlar. İçerdeyken adam ona gözleri ile işkence ediyordu. Yani kıvranıyordu karşısındaki. Bide gece bir ara sokak gibi geçiş yeri vardı. Orda araba dururken dışarı bakıyordu ve gözleri maviye dönüyordu. Onu hatırlıyorum. O kadar Sene 2003 veya eskileri olmalı.
6, Kasım, 2015 SametAlenAkyürek (42 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
aklıma ölümcül deney adlı film geldi alice karakterinin böyle sahneleri vardı
6, Kasım, 2015 jhonny_cage (14,378 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Maalesef o da değil. Dediğim göz üzerineydi. Yani göz ile ilgiliydi sanırım. Çünkü hep gözleri ile birşeyler yapıyorlardı.
6, Kasım, 2015 SametAlenAkyürek (42 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Ek bilgiler için teşekkürler.

Şimdi...Öncelikle,aradığınız bu filmin ''Klasik'' konulu  film'lerden olmadığını vede kolay bulunabilecek bir film olmadığını belirmek isterim!

Gerçekten ilginç vede değişik bir konuya sahipmiş,açıkçası benimde ilgimi çekti..Filminizi araştırıp bulmaya çalışacağız,fakat dediğim gibi bahsettiğiniz bu film konusu itibariyle öyle hemen cevabı verilebilecek bir film değildir. Biraz zaman alacaktır!

Bu arada,sizde aklınıza gelen en küçük sahneyi ve detayı bile başlık altında belirtiniz..Bu filmi bulmaya çalışacağız!
6, Kasım, 2015 Lonely Man (3,843 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
The Medusa Touch (1978)  bu olabilirmi
 medusa misali lanetli bakışlara sahip biri gözlerini dikip baktığı herkes feci bir şekilde ölüyordu.
6, Kasım, 2015 cango (21,935 puan) tarafından  cevaplandı
+1 Oy
Bugünkü araştırmalarım neticesinde,ne yazık ki bahsettiğiniz sahneleri içeren bu filme birebir ulaşamadım...Lakin,bize vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda hafızamda yer alan bir kaç filmi sunmak istiyorum!

Şimdi...(Mutant benzeri insanlar,laboratuvar vs) sahnelerinin yer aldığı bir filmden bahsediyorsunuz.

Aklıma ilk olarak ''X Men'' isimli film serileri geliyor....Bu tarz sahneler o filmde yer alabilir!

Ayrıca...Başrollerinde ''Vin Diesel'' in oynadığı (Riddick Günlükleri) filminin serilerinede bir göz atın..Zira,o filmde ''Vin Dieselin'' gözleri sizin bahsettiğiniz şekildedir vede yanında bir bayan ve bir erkek rol almaktadır!

Bu film'leri size sunmamın diğer bir nedeni ise...Her iki filminde sizin bahsettiğiniz tarihle hemen hemen uyuşmasıdır..

Bu film'leri analizleyin.Gerek görsellere yazıp resimlerine bakarak,gerekse fragman'larını izleyerek iyice analiz edin...Vede dediğim gibi,eğer ki aradığınız filmin bu film'lerle alakası yoksa,bize aklınıza gelen en küçük detayları - sahneleri vs bile başlık altında belirtin!

Bugünlük bu kadar.
7, Kasım, 2015 Lonely Man (3,843 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim fakat ikisi de değil. Medusa tarzı değildi. Daha çok çete savaşları gibi birşeydi. Takım elbiseli adam vardı. Normal görünüşte de mutant olan bir adam vardı mutant derken yani gözleri ile işkence veya karşısındakine acı çektiriyordu. Takım elbiseli adamlarda mutant gibiydi. Matrix 1 deki gibi köprü altındaki gibi kuytu köşelerden evleri eski tarz amerikan filmlerindeki gibiydi. Aklıma gelenler bu kadar
17, Kasım, 2015 SametAlenAkyürek (42 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Şu ana kadar yaptığımız araştırmalar neticesinde,bize detaylarını sunduğunuz ve aramış olduğunuz sahnelerin yer aldığı bu filme ne yazık ki birebir ulaşamıyoruz!

Lakin...Size zaman zaman aradığınız bu filme benzer film'leri,yani (Bahsettiğiniz bu sahnelerin) yer alabileceği (Mekan olarak,sahne olarak vs vs) film'leri sunmaya devam edeceğiz vede sizden sunduğumuz bu film'leri iyice analiz etmenizi istiyoruz!

Şimdi...Bu mekanlara ve sahnelere (Matrix filmindeki gibi mekanlar,mutant görünüşlü insanlar vs )
dediğiniz için..Öncelikle,sunacağım şu filmi dikkatlice inceleyin!

Bu filmi özellikle çok iyi analiz edin......Dark City - (1998)

Sonrasında ise....iki seriden oluşan şu iki filmi iyice analiz edin,sahnelerine dikkatlice göz atın!

Gündüz nöbeti ve Gece nöbeti....Day watch - (2006) ve Night watch - (2004)

Ve son olarak.....13th floor - (1999) filmine göz atın.


Size sunduğum bu film'lerin, trailer'lerine bile bakınca bahsettiğiniz sahnelere ve mekanlara çok yakın film'ler olduklarını göreceksiniz!

Bu film'lerin Tarihleride, aramış olduğunuz filmin tarihlerine çok yakındır.

Ben,büyük ihtimalle sizin aradığınız filmin bu film'lerden birisi olabileceğini düşünüyorum!

Hepsini iyice ve dikkatlice analiz edin,biz her filmi olduğu gibi sizin aradığınız bu filmide araştırmaya devam edeceğiz.
19, Kasım, 2015 Lonely Man (3,843 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Teşekkür ederim herşey için fakat hala aklımda soru işareti olarak duruyor film. Askerliği yaptım geldim hala bulamadım :D

Şimdi hala aklıma gelenleri sıralamam gerekirse,

Filmin efectleri daha çok açıktı. Hani karanlık tarzda değildi. Dışarda arabanın içinde oturan birisini hatırlıyorum o adamda gözü ile karşısındakine zarar verebiliyordu. Zarardan kastım karşısındaki adam iki büklüm oluyor acı çekiyordu. Sonra bir laboratuvar gibi bir yer vardı denek gibi bir kafesteydi birisi ve karşısında genç uzun sarı saçllıydı sanırım mavi bir odada ona gözü maviye dönüp zarar veriyordu. Bu film 2002 den önce olması lazım çok küçükken izlemiştim. Çok beğenmiştim. Hala aklımda.
27, Eylül, 2017 SametAlenAkyürek (42 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Scanners (1981)
Scanners ıı The New Order)
Scanners III: The Takeover
scanner cop
scanners: the showdown11 ay önce cango (21,935 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
arkadaşım, verdiğin bilgilere en yakın duran filmleri yazdım.tarayıcılar adlı dört beş filmden oluşan seri film.ben sadece 3 tanesinin fragmanını paylaştım diğerlerine sen  göz atarsın artık.
11 ay önce cango (21,935 puan) tarafından  cevaplandı
11 ay önce cango tarafından düzenlendi
0 oy
bu mu acaba Dünyanin durdugu gün (2008) bahsettiğinize benzer sahneler var
11 ay önce jhonny_cage (14,378 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Arkadaşlar şehir dışında olduğum için yanıt veremedim. Geldiğim gibi de baktım da scanner tarzında evet. Fakat aklımda kalan kurgularla uyuşmuyor. Bu kadar yapmacık efektleri yoktu benim izlediğim filmin. Ama birebir scannerin kurgusuyla aynıydı.
11 ay önce SametAlenAkyürek (42 puan) tarafından  cevaplandı
...