Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 60.44
oranında doğru cevaba ulaştı!
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Filmde gördüğüm heykeli arıyorum

+2 oy
Uçaktayken bir film izliyordum. Ama yolculuk bittiği için film yarıda kesilmişti. Film mitolojik bir filmdi ve çeşitli tanrılardan oluşan eski insanların tapınma törenlerini felan anlatıyordu. Kolu olmayan tanrı felan vardı. Birde bir tanrı vardı bu tanrının heykelinde iki koluda yoktu ve gövdesi çok uzundu. Dizleri yere çökmüş gibi görünüyordu ve bir çift değil en az 5-6 çift memesi bulunuyordu. Bu heykelin adı ne acaba ? Birde hangi mitolojiye ait acaba ?
19, Eylül, 2012 Bir Şey Arıyorum kategorisinde misafir tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

2 Cevaplar

+2 oy
 
En İyi Cevap
Farklı mitolojilerde yer almaktadır. Türkçedeki ismi bereket tanrıçası dır.
Mesela yunan mitolojisinde ceres adı ile yer alır. Diğer bir mitolojide ise bereket tanrıçası na kibele yada kybele adı ile hitap edilir.
Genel olarak farkşı şekillerde betimlenebilir. Burdaki genel betimleme besleme ve doğurganlığı ile meme ve kadın betimlemesidir.19, Eylül, 2012 isminiunuttum.com (27,524 puan) tarafından  cevaplandı
9, Ekim, 2012 isminiunuttum.com tarafından seçilmiş
+1 Oy
Yardımlarınız için teşekkür ederim :)
19, Eylül, 2012 misafir tarafından  cevaplandı
...