Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 60.43
oranında doğru cevaba ulaştı!
D İ K K A T İ N İ Z E ! ! !
İstek/Öneri kategorimiz Blog bölümümüze taşınmıştır. Lütfen istek öneri soru ve konularınız için Kalem Sizde bölümümüzü kullanın!

İsminiUnuttum.Com Facebook Sayfamız

Kendi blog sayfanız olduğunuz biliyormuydunuz ? İstediğiniz herhangi bir konuda kendi bloğunuzu yazmak için blog bölümümüze üye olup giriş yaptıktan sonra Buraya Tıklamanız yeterli!
Duyuruların Tümünü Gör

Sporcuların kullandığı sakatlık bandı diye geçen şeyi arıyorum

+2 oy
Merhaba. Geçen gün gazetede okumuştum sanırım. Sporcular sakatlık bandı adında rengarenk bantlar kullanıyorlar. Bu bantların fizyoterapistler tarafındanda açıklandığına göre kasların gevşeyip kasılmasında yardımcı olduğu söyleniyormuş. İngilterede 4 bin insan felan kullanıyormuş aralarında ünlü sporcularında kullandığı söyleniyor bu sakatlık bantlarını. Adını bulabilirseniz çok sevinirim.
2, Ağustos, 2012 Bir Şey Arıyorum kategorisinde Özer (634 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 Cevap

+1 Oy
 
En İyi Cevap
Sporcuların kullandığı bu sakatlık bandının orjinal adı : Kinesio dur. Yanlız fizyoterapi açısından yani bilimsel olarak yararı kanıtlanmamış ve araştırılma seviyesindedir. Nereden bulabileceğiniz hakkında bilgi veremeyiz çünkü burası sadece isim hatırlatma sitesidir herhangi bir site ismi söylemek hemde böyle sağlık konusunda bizim için etik değildir.

2, Ağustos, 2012 isminiunuttum.com (27,523 puan) tarafından  cevaplandı
15, Ekim, 2012 isminiunuttum.com tarafından düzenlendi
...