Lütfen Sorduğunuz Soruların Cevaplarını Kontrol Ediniz! İstediğiniz Cevabı Aldıysanız Onaylayınız.
Sizlerle beraber sitemizde bulunan sorular
% 59.38
oranında doğru cevaba ulaştı!
Site Altyapısı Yenilenecek…

Pek yakında Wordpress altyapısı ile devam edeceğiz.

Uzun süredir siteyle ilgilenemedim.
Evet farkındayım, her taraf spam cevapla dolmuş. Bunun için özür dilerim.
Spam cevapların hemen hepsi temizlendi sayılır.

Zaten Wordpress’e geçtikten sonra bu tip kullanıcılar otomatik olarak engellenecek.

Ayrıca Wordpress’in sahip olduğu birçok avantajla site güncel hale gelecek.
Örneğin yeni üyelikte gereken email onayında ya da şifre değiştirmede ortaya çıkan sorunlar vb. kalkacak. Google veya Facebook hesabı ile giriş mümkün olacak.

Sitede sorulan sorulara cevap vererek ya da cevapları oylayarak, ayrıca spam cevapları ve kullanıcıları bildirerek katkıda bulunan herkese teşekkür ederim.

ismini unuttuğum film

+1 Oy
İsmini unuttuğum film hakkında yardımcı olabilecek tüm arkadaşların dikkatine...

Merhaba arkadaşlar...

Yaklaşık 1 sene önce, yabancıların yaptığı romantik bir film izlemiştim ve o filmden çok etkilendim. Fakat bahsettiğim filmi bulmak için yardımınıza ihtiyacım var...

Film hakkında, sahneleri hariç hiç bir bilgim yok. Ama yabancıların yaptığı romantik bir filmdi...

Tam olarak hatırlamıyorum ama hatırladığım ve hatırlayabileceğiniz sahnelerden bahsetmek gerekli olduğu için; başrolde oynayan adam metro'ya giriyor ve alkolün etkisinden dolayı banklarda yatan alkolik kadının görünce yanına ilerliyor ve onu ayıltmaya çalışıyor fakat kadın çok alkol aldığından dolayı ayılamıyordu hatırladığım kadarıyla. Adam kadını alıp evine götürüyordu daha sonra sabah olup uyandığında sanırım tanışıyorlardı. (Bu bahsettiğim alkolik kadının sevgilisi ve ya kocası daha önceden ölmüş. Bu bahsettiğim başrolde oynayan adamı da, ölmüş sevgilisi ve ya kocasına benzetiyordu.) Zaman geçtikçe birlikte olmaya daha da özen göstermeye başlıyorlardı bu adam ve alkolik kadın. Kadın hoşlanmaya başlamıştı ve sonradan adam da hoşlanmaya başlamıştı. Bir sahne vardı adam iş görüşmesine gidiyordu ve kadını da yanında götürüyordu. Büyük bir yetkili kişiyle işi konuşurken kadın süs olan içkileri açıp içmeye başlıyordu ve kadın yine sarhoş oluyordu ve o günü öylece mahvediyordu adam da onu eve götürüyordu taşıyarak ama adam kızmıyordu tabii ki. Bir diğer sahnesi ise; halkın bulunduğu bir çevre vardı, adam ve kadın oraya gidiyordu ve kadın adamdan bir şey istiyordu, istediği şey de sanırım şöyleydi "Bu yolun sonunu görüyor musun, işte oraya kadar gideceğim ve sende bana sesleneceksin duyabilecek miyim acaba" diye. Adamla tatlı dille anlaşmaya çalışan kadın isteğini kabul ettiriyor ısrar ede ede sanırım öyleydi. O uzun yol da boş değildi biraz insan bulunuyordu tabi ve yaklaşık 500 metre falandı sanırım. Ama kadının amacı söylediği gibi değildi amacı başka bir şey di ve o uzun yolun ordayken kadın ağlayarak özür dilemeye başlıyordu sanırım ama ağladığını iyi hatırlıyorum, adam ise ellerini havaya kaldırarak işaret etmek amacıyla "heey! beni duyabiliyor musun" diye bağırıyordu kadına. Bir diğer sahnesi var ama pek emin değilim yani kafanızı karıştırmasın bu sahne; bir vagona biniyorlardı ve kapalı bir yere giriyorlardı kadın ve adam, işte tam girerken bir silahlı adam çıkıyordu ve orada birbirlerine bağırışma oluyordu adam sinirliydi adeta, ondan sonra polisler geliyordu ve o adamı bir şekilde durduruyorlardı. Ve filmin sonlarına doğruydu olsa gerek, kadın adamı bir yaşlı ağacın altına getiriyordu ve adamdan kendi (yani kadının) hakkında bir mektup-not yazmasını istiyor ve aynı şeyi kadın adama yapacağını söylüyor bu sıra da kadın da göz yaşı döküyordu sanırım ve 1 sene sonra buraya gelip mektuplarımızı açıp okuyacağız deyip mektuplarını yazıyorlardı. Ve adam 1 seneyi sayarak ve psikolojisi bozuk halde geçiriyordu, tam 1 sene sonra gelip o yaşlı ağacın içine kendi koyduğu mektubu görüyordu sanırım ya da kadının yazdığı mektubu da görüyordu, şöyle bir şey de olabilir; kadın sanırım mektup yazmıyordu biraz karışık işte orası ama böyle bir sahne var. Her neyse ondan sonra mektubu görüp okuyordu ve ya mektubun olmadığını görüyordu ve orda taşın ve ya ağacın kökünde oturan bir yaşlı amcayla bu konu hakkında konuşarak film bitiyordu sanırım.

Umarım yardımcı olabilirsiniz... Dikkate aldığınız için çok teşekkür ederim :)
13, Haziran, 2014 Film Arıyorum kategorisinde MiraGe (35 puan) tarafından  soruldu

Bu soruya cevap vermek için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

5 Cevaplar

+2 oy
 
En İyi Cevap
evet, aradiginiz film-  "My sassy girl",  Guney Kore filmi. Cok guzel bir film.
13, Haziran, 2014 movielover (4,500 puan) tarafından  cevaplandı
13, Haziran, 2014 MiraGe tarafından seçilmiş
0 oy
Hemen bakıyorum umarım doğrudur çok teşekkür ederim şimdiden
13, Haziran, 2014 MiraGe (35 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
Rica ederim. Iyi seyirler.
13, Haziran, 2014 movielover (4,500 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
orjinali kore yapımıdır onu tavsiye ederim
13, Haziran, 2014 tetraplejikc5 (34 puan) tarafından  cevaplandı
0 oy
hırçın sevgilim filmi çok sevdiğim dram filmlerden birisidir benzer film arıyorsan bir kaç tane vereyim , hüzünden öte , bir milyonerin ilk aşkı , felaketin ardından 2010 yapımı birde bu film var ailecek seveceğiniz filmler bunlar..
16, Haziran, 2014 işkence (858 puan) tarafından  cevaplandı
...